VESTEL LCD TV Arızalarını Burada Paylaşalım

tvtekniker

Moderator
Arkadaşlar VESTEL LCD Tv arızalarınızda bu bölümde elimizden geldiğince sizlere yardımcı olacağız.Arızaları ürün modelini yada mümkünse ürün kodunu (100.....) belirterek yazınız.

vestel millenium 32722 tv standby ışığı(mavi ışık)yanıyor fakat açılmıyor.
orjinal kumanda mevcut değil.
değişik marka ve model kumandalarla kontol ettim ve besleme kısmındaki hataları düzelttiğimi düşünüyorum.
İlgi ve yardımlarınız için teşekkürler

vestel millenium 32722 tv standby ışığı(mavi ışık)yanıyor fakat açılmıyor.
orjinal kumanda mevcut değil.
değişik marka ve model kumandalarla kontol ettim ve besleme kısmındaki hataları düzelttiğimi düşünüyorum.
İlgi ve yardımlarınız için teşekkürler

besleme voltajlarını kontrol ettinizmi?3,3v varmı?

Merhabalar,

Vestel 17MB11 anakarta sahip, 17PW15-8 supply ile beslenen lcd tv'min stand by ışığı yanmıyor tv hiç açılmıyor,beslemede bulunan voltajları kontrol ediyorum şemasında yazan voltajlar çıkıyor fakat tv açılmıyor.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.Teşekkürler.

Onclikle s.a. kolay gelsin benim bi sorum olack arkadaslar benim vestel 42inc lcd tv var su an serisini tam bilmiorum tv de tek sikintim mavi isik yanmiyor tv normal modunda calisior onun diainda bir calisma sorunu yok led mi arizali aceba yardimci olursaniz sevinirim

İyi günler. 37PF7014 37 LCD TV im var. Açma duğmesine basıldığında kırmızı ışık yanıyor, görüntü ve ses gelmeden 1-2 sn de tekrar kapanıyor. yaklaşık 10 - 15 kez tekrar tekrar açtıktan sonra normal açılıyor. Sorun ne olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar 17mb70-5 anakartlı vestel led tv de besleme kartı voltajları ve anakart üzerindeki voltajları hepsi tastamam doğru, ama TV açılmıyor pover led flip/flop yapıyor, usb den yazılımda almıyor, acaba anakart üzerinden CN138 soketinden bilgisayara com port ile bağlanabilirmi? bağlanırsa hangi program ile yazılım atılabilir ?.. Teşekkürler..

Selamlar 17mb70-5 anakartlı vestel led tv de besleme kartı voltajları ve anakart üzerindeki voltajları hepsi tastamam doğru, ama TV açılmıyor pover led flip/flop yapıyor, usb den yazılımda almıyor, acaba anakart üzerinden CN138 soketinden bilgisayara com port ile bağlanabilirmi? bağlanırsa hangi program ile yazılım atılabilir ?.. Teşekkürler..
Flip flop yapması bir kısa devre var demek olabilir besleme devresindeki voltajlar tamam olsa bile ana kart üzerinde 3.3volt 1.8volt gibi bir kaç adet daha beslemeler de vardır bu besleme devrelerinden bir tanesinde de sorun olabilir.

TV monitör gibi cihazlarlara flash yazılımını yüklemek için iki yol var ya chipset sökülerek dışarda universal bir programlayıcı ile yazılım değil sağlam tv den alınmış bir backup yüklersiniz yada hdmı girişi yada vga varsa vga girişi üzerinden bağlantı kurup bu backupu yükleyen universal programmer lazım.

Merhaba vestel pover led yanmıyor. 17mb82s ana kartı değiştirdim tv çalıştı. Aceba bu arıza ana kartın neresinden kaynaklanıyor. Yardımcı olabilirmisiniz

Merhaba vestel pover led yanmıyor. 17mb82s ana kartı değiştirdim tv çalıştı. Aceba bu arıza ana kartın neresinden kaynaklanıyor. Yardımcı olabilirmisiniz

17MB82 Devre şeması linkte yer almaktadır. https://drive.google.com/file/d/0BwMEltpQoOp6dGQySy1tUkRBVE0/view
Besleme devresini kontrol etmeniz lazım kısa devre olabilir güç transistörleri bozuk olabilir enerji gelmiyor olabilir devre üzerinden kontrol edilmesi gerekiyor. bir çok nedeni olabilir.

32" pixellence Vestel tv Önceliklei hayırlı geceler ben. Gece eve geldim ve tvbox almıştım onu denedim adaptörü bizim fislere uymadı başka fiş buldum oda calistirmadi tabi bu arada TV'ye bağladım HD kabloyla sonra olmayınca çıkardım tekrar uyduma getirdim HD 4 e ekran gelmedi ve kabloyu oynadım soktum taktım yine olmadı bu sefer TV nin fişini çekip yeniden taktım bu sefer de alttaki kırmızı ışık yaniyor TV açılıyor gibi oluyor tekrar ışık yanıyor malum bu modellerde TV açıldı mı ışık Söner bunun sönmüyor ekran da gelmiyor TV nin arkasıni açtım bı anormallik varmı diye görünür de bişey yok yanık yok koku yok gece gece yardımcı olur musunuz tşkler

mrb
40inc finlux (vestel) tv ledleri arızalanmıştı, yenisi ile değiştirdim. ancak ledlerim yanmasına rağmen panelde görüntü hala yok 12v ve 5v beslemeler var. sorun neden olabilir başka. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. selametle...

vestel 42pf6010 LCD televizyon açıldıktan 3 saniye sonra tekrar stand-by konumuna geliyor. Beslemedeki bütün kondansatorleri değiştirdim fakat sonuç aynı. Optik ışığı TV açıldıktan sonra yanıyor,tekrar stand-by olunca sönüyor. Nokta atışı yorum yapabilecek arkadaş var mı? Şimdiden teşekkürler.

Eklentiler

• 17046286625703304678683312639699.jpg
    17046286625703304678683312639699.jpg
    3,7 MB · Görüntüleme: 6
  • 17046286962611360309894539556621.jpg
    17046286962611360309894539556621.jpg
    3,7 MB · Görüntüleme: 5
Geri
Yukarı