Samsung E1205Y İmei Repair Nasıl Yapılır ?

uydudoktoru

Tanınmış Üye
Yönetici
Yönetici
Merhaba arkadaşlar; Bu konumuzda Samsungun Alt Segment kullanıcıları için ürettiği Samsung GT- E1205Y modeli imei repair yani imei değiştirme nasıl yapılır konusunu detaylıca anlatacağım. Konunun en altında gerekli dosyaların linkleri mevcuttur.

Samsung E1205Y modelinde imei repair yapabilmek için elimizde D880 usb kablo olması gerekiyor. Teknik servisler E210 numaralı box kablosunuda kullanabilirler.

Cihaz açık konumda usb kablo veya E210 kablo ile bilgisayara bağlanır ve driver’ı yüklenir. Driver yüklendikten sonra Aygıt yöneticisinden kontrol etmemiz gerekiyor.

Resimde Göründüğü gibi SciCmpst Diag portunun oluşması gerekiyor. Diag port numarasını aklımızda tutalım ki programda o portu seçmezsek e1205y imei repair işlemini yapamayız.

2014-06-19-18_24_54-Bilgisayar-Y%C3%B6netimi.jpg

USB Diag portu ayarladıktan sonra artık programı çalıştırabiliriz.

Pogramı çalıştırmak için verdiğim arşivi dışarıya çıkartmanız gerekiyor.

Dosyaları dışarı çıkardıktan sonra Bin klasörü içine girip ‘WriteIMEI.exe‘ uygulamasını çalıştırıyoruz.

Uygulama açılınca bu şekilde karşınıza gelecek.. devam edelim..

2014-06-19-18_24_16-Greenshot.jpg

Mod Seç’e tıklayıp Normal Modda duruyorsa dokunmayın , normal modda değilse normal moda tıklayın. Daha sonra aygıt yöneticisinde gördüğünüz port numarasını seçiyorsunuz.

Resimlerde gördüğünüz gibi benim port numaram 30 du ve 30 numaralı portu seçtim ve cihazın üzerindeki imei numarasını okuttum.

Devam edelim şimdi ise İmei1 alanına yazacağımız imei numarasını giriyoruz ve yaz butonuna basıyoruz.

Tahminen 3 saniye sonra resimde göründüğü gibi PASS! yazan yeşil uyarıyı göreceksiniz.

Cihazı açıp kapatmanıza gerek yok direk *#06# yaparak e1205Y ye yazdığınız imei numarasını görebilirsiniz.

Alttaki resimde canlı örneğidir
1f609.png

Benden bu kadar yine yeni anlatımlarda görüşmek üzere..

Gerekli olan dosyaları verdiğim bağlantılardan indiriniz.
İMEİ YAZACAĞIMIZ PROGRAMI BURAYA TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ

DRİVER PAKETİNİ BURAYA TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ

Geri
Yukarı