Oto elektrik hakkında

efeseyit

Üye
Kayıtlı Üye
Benim araçta bi invertör var. 1000 watt ona ses sistemi bağladım. Açık unutuyorum bazen aküyü bitiriyor. Ben bunu kontağa bağlasam nereye bağlarım acaba? Teybin anfi çıkışına röle bağlasam röle kontak görevi görse teybi açtığımda çalışsa olur mu acaba? Nasıl bi röle bağlamalıyım? Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

İnvertörün + girişine role bağla en az 30 amper olsun kontak 2 den bir +12 volt al roleyi tetikle kontak anahtarını kapattığında invertör kapansın, yada teybin amfi çıkışınada bağlayabilirsin teybi açtığında role komut alsın invertör devreye girsin amfi çalışsın teybi kapattığında amfi ve invertörde kapansın hangisi işine denk gelirse onu kullanırsın.

İnvertörün + girişine role bağla en az 30 amper olsun kontak 2 den bir +12 volt al roleyi tetikle kontak anahtarını kapattığında invertör kapansın, yada teybin amfi çıkışınada bağlayabilirsin teybi açtığında role komut alsın invertör devreye girsin amfi çalışsın teybi kapattığında amfi ve invertörde kapansın hangisi işine denk gelirse onu kullanırsın.
Teşekkür ederim Bu işimi görür herhalde dimi

Eklentiler

• 11D1D2D5-B388-4EC2-AC0C-878E42CB5FCE.jpeg
    11D1D2D5-B388-4EC2-AC0C-878E42CB5FCE.jpeg
    838,4 KB · Görüntüleme: 6
Geri
Yukarı