Next YE 15000HD

Baybrtl69

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Merhaba
Next YE 15000 HD uydu cihazimin besleme karti arizalandi yenisini hereden temin edebilirim fotoğrafi ektedirIMG_20210615_191157.jpg

Kondansatör sismisti yenisini taktim enerji verdigimde cit diye bir ses geldi yine calismadi tum devreyi olcmem gerekli o kadar teferruatli bilgim yok belliki baska bir yerde sikinti var arizayi bulamayacagimi düşündüğümden kartin yenisi almak istedim

Kart üzerinde enerjinin girdiği yerden itibaren bütün devre elamanlarını sırasıyla kontrol etmeniz lazım. Kapasitörler, entegre ve köprü diyotları, hatta trafonun yanıp yanmadığını da yerinden çıkartıp ölçmenizde fayda var. Madem kartı gözden çıkardınız, tamirine uğraşın. Kart üzerindeki devre elamanları fazla bişey tutacağını sanmıyorum.

Besleme devresinde ki bu durumlarda besleme regülatör entegresi kontrol edilmelidir bu tür kondansatör şişmelerinde filitre özelliğini yapmadığından osc hatalı çalışacağından bir kaç malzemeye daha hasar verebilir trafoda sorun olacağını zannetmiyorum giriş devresinde ki malzemeleri malzeme bilginiz varsa kontrol etmenizi öneririm. Girişteki sigorta atmış olabilir kontrolü ilk oradan başlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı