Cydia & Kullanımı(Jailbreak'tan sonra kurulan uygulama)

Cydia, Apple’ın insiyatifi ve kontrolü dışında Saurik diye bilinen bir yazılımcı tarafından, fakat içindeki uygulamalar da çeşitli developer’lar tarafından geliştirilmiş, jailbreak’li iPhone’lar için bir uygulama kurulum yazılımıdır. İsteyen herkes Cydia’nın belirlediği formatta uygulamalarını paketleyip, Cydia üzerinden dağıtımını gerçekleştirebilir. Fakat bu uygulamaları kimse denetlemez, dolayısıyla tüm bu uygulamaların sorumluluğu kullanıcıya aittir. BossPrefs, Cycorder, iBlackList, SBsettings, SwirlyMMS, OpenSSH gibi popüler jailbreak uygulamaları hep Cydia üzerinden yüklenir.
App Store ise tamamen Apple’ın kontrolünde olan ve Apple’ın SDK’sı ile geliştirilmiş, performans ve güvenlik kontrolleri yapılmış uygulamaların yer aldığı bir uygulama kurulum yazılımıdır.

Arkadaşlar uygulamayı açınca alt tarafta "menage" butonuna tıklayın.Ordan "source" sekmesine gelin.Add diyerek "cydia.hackulo.us" ve tamamdır.
Sonrasında arama kısmına gelerek "İnstallous" yazn ve indirip kurun.
İnstallous benim en çok kullandığım uygulama.Appstoreden paralı uygulamalara gidiip bakıyorum sonra bu uygulamayı açıp ismini yazıp appstoredeki paralı uygulamanın cracklenmiş halini indiriyorum..

İyi kullanımlar..

Eklentiler

• IMG_0003..jpg
    IMG_0003..jpg
    13,4 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_0004..jpg
    IMG_0004..jpg
    7 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_0002..jpg
    IMG_0002..jpg
    11,2 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_0005..jpg