0--50Volt 0--10Amper Ayarlı Güç kaynağı

2. Videomuzda 50V ve 5V ile yüke bindirip çalışmasının videosu yer almaktadır. Devre başarılı uzun süredir zaman sıkıntısından dolayı yaptığım ama test etmeye bulamadığım bir devre şimdi kutuya yerleştirip toplamaya başlayacağım bakalım ne zamana toparlarım. Ayrıca devrede kısa devre korumaya geçtiğinde akım aştığında yanması için lamba takmaya çalışacağım.
Eki Görüntüle 31360

Devre Şeması

NOTE: always set v-tune to middle portion before adjusting v-coarse
NOT: Voltajın kaba ayarını yapmadan önce ince ayarı orta konuma getiriniz.
Selamlar Hocam ellerinize emeğinize sağlık, yalnız şemada birşeyler eksik gibi. Devrenin açıklamasında ısı sorununu gidermek için çıkış voltajına bağlı olarak kademeli sekonder gerilim seçiminden bahsediyorsunuz fakat şemada bununla ilgili bir devre göremedim. Acaba AC gerilim seçimini bir kontaktör veya röle v.s. ille manuel olarak mı yapıyorsunuz?

Selamlar Hocam ellerinize emeğinize sağlık, yalnız şemada birşeyler eksik gibi. Devrenin açıklamasında ısı sorununu gidermek için çıkış voltajına bağlı olarak kademeli sekonder gerilim seçiminden bahsediyorsunuz fakat şemada bununla ilgili bir devre göremedim. Acaba AC gerilim seçimini bir kontaktör veya röle v.s. ille manuel olarak mı yapıyorsunuz?
Ayrı bir devre olup forumda mevcut

Bu devreyi kurmak istiyorum merak ettim şey son paylaşmış olduğunuz baskı devre de sorun varmı yani güncel olanı o mu dur sormak istiyorum istiyorum. Direkt olarak baskı devreyi uygulayabilir miyim...

Geri
Yukarı