0-38V 0-5A Ayarlı güç kaynağı devresi

Good afternoon to everyone in this forum.
The pcb is my design, I have the same problem, I will send the schematic for you to analyze.

There is no error in the circuit diagram, the problem is in the pcb drawing, the pcb where the problem is corrected is in the link. Test it and share the information.

Eki Görüntüle 35491
LİNK te yer alan devre güncellemesi yapıldı
Merhabâ, bu devreyi kurdum giriş olarak AC 20 Volt uyguluyorum ve trimpot üzerinden gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra Çıkış kısmında voltaj 8 ile 12 arasında değişim gösteriyor. 21 watt 12Volt bir ampulü çıkışa bağlayıp trimpotları kalibrasyon yapmak istediğimde, ampulü taktığım an voltaj 2 lere kadar düşüyor. Çekilen akım ise 1 Amper bile değil. Durum böyle iken hem pot hemde trimpotlar üzerinden ayar yapmaya çalışıyorum fakat 3 Voltaj üstüne çıkmıyor. Ampulü söktüğüm an 12 Volt çıkış alıyorum, ampul takılı iken Max. 3 Volt. Bu neden oluyor.

Merhabâ, bu devreyi kurdum giriş olarak AC 20 Volt uyguluyorum ve trimpot üzerinden gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra Çıkış kısmında voltaj 8 ile 12 arasında değişim gösteriyor. 21 watt 12Volt bir ampulü çıkışa bağlayıp trimpotları kalibrasyon yapmak istediğimde, ampulü taktığım an voltaj 2 lere kadar düşüyor. Çekilen akım ise 1 Amper bile değil. Durum böyle iken hem pot hemde trimpotlar üzerinden ayar yapmaya çalışıyorum fakat 3 Voltaj üstüne çıkmıyor. Ampulü söktüğüm an 12 Volt çıkış alıyorum, ampul takılı iken Max. 3 Volt. Bu neden oluyor.

Eklentiler

• IMG_20231030_010940.jpg
    IMG_20231030_010940.jpg
    2,7 MB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20231030_011016.jpg
    IMG_20231030_011016.jpg
    2,3 MB · Görüntüleme: 36
Merhaba Resimlere baktığımda 2SC5200 transistörünün bağlantılarının yanlış olduğu gözükmektedir. Düzenlemesini yapıp yeniden dener misiniz.
transistörün beyz ile emiter uçlarını yer değiştir.

Son düzenleme:
Geri
Yukarı