Yeter ki sigarayı bırak! Tedavi parası DEVLETTEN!

ibrahimyzci

Moderator
i.php


Sigarayı bırakmak isteyip de bırakamıyorsanız, doktor desteğine ihtiyacınız varsa, sigortam bu parayı karşılamaz diyorsanız... O halde bu haberi dikkatle okuyun..

Sigara yasağını tam kapsamlı olarak hayata geçiren hükümet, yeni uygulamalar için düğmeye basmaya hazırlanıyor. Bunlardan ilki sigara şirketlerine açılacak davalar. Kanser hastalığına yakalanmış bir tiryaki üretici firmadan tazminat talep edebilecek.İkincisi ise sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayanlar için. Sigarayı bırakmayak isteyenlerin doktor desteği SGK kapsamına alınacak, devlet tarafından karşılanacak.Açıklama Sağlık Bakalığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanı Prof. Murat Tuncer'den geldi. Tuncer sigarayı bırakma masraflarının Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacağını ve sigara şirketlerine dava açanların destekleneceğini söyledi.Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, "Vatandaşların hukuki olarak ne yapmaları gerektiğini araştırıp yönlendireceğiz. Bu konuda iki avukat arkadaşımız bize ücretsiz destek verecek" dedi.

SİGARA BIRAKMA YÖNTEMLERİNİN ÜCRETLERİNİ DEVLET ÖDEYECEK


Sigarayı bırakma yöntemlerini geri ödeme kapsamına almak için çalışma başlattıklarını duyuran Prof. Tuncer, "Yani, hasta olmadan sigarayı bırakmak istiyorsanız, doktora gittiğinizdeki masraflar Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanacak" diye konuştu.Sağlık Bakanlığı'nın içinde kurulan Ulusal Kanser Danışma Kurulu'nun elinde, pekçok kanserin direkt olarak sigarayla ilişkili olduğuna dair kanıt bulunduğunu belirten Tuncer üretici firmaların insanları doğru bilgilendirmediğini, hatta tam tersine sigaranın bağımlılık yapmayacağını, her hangi bir zararının olmayacağını savunduklarını belirtiyor.Bu durumda sigara içip kanser olan ya da başka hastalıklara yakalanan insanların sigara şirketlerini mahkemeye verme hakkı bulunacak.

AA
 
Geri
Yukarı