Yeni Güç kaynağım

ayhan can

Tanınmış Üye
Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Yeni yaptığım Güç kaynağım nasıl yorumlarınızı bekliyorum
Özellikleri
1-3x0-35 Vol 8 amper Her 35 volt 8 amper yani toplam 24 amper
2-1.8 volt tan 35 volta kadar kısa devre koruma Kısa devre anında role devreyi kapatıyor
3-Yüksek ısıya karşı Otomotik Fan konturol
4-2x12 Volt Dc Extıra
5-2x24 volt Dc extıra
6-2x32 volt Dc extıra
7-2x12 Volt Ac Extıra
8-2x18 volt Ac extıra
9-2x24 volt AC extıra
10- 1 voltan 30 volta kadar zener test devresi Malumunuz zener uzerindeki ki rakamlar sor okunuyor Zener diyotunuz kaç vol olduğunu söylüyor
Bugün de jlcpcb.com a PCB sini sipariç ettim artık 15 ile 20 gün sonra gelir
PCB Ölçüsü 240mm 213mm
Yorumlarınızı Ve önerilerinizi alabılirmiyim

Eklentiler

• Ekran görüntüsü 2021-06-23 180054.png
    Ekran görüntüsü 2021-06-23 180054.png
    296,4 KB · Görüntüleme: 100
Devresi ve projelerini ekleyiniz bizde yapıp görelim inceleyelim. Resmine bakarak bir bilgi aktarımı ve yorum yapılmaz.

Şema olsaydı iyi olurdu. Zener ölçümü hep ihmal edilir. Çok güzel fikir.
Lakin Eklediğiniz görüntüdeki soğutucuya bağlı 2li gurup plastik kılıf transistörlerin daimi olarak 8 amper verebileceğinden kuşkuluyum.

Görüntü olarak güzel görünüyor pcb yerleştirme tasarımı güzel olmuş, elinize sağlık. Bu güç kaynağının açık devre şeması mevcut mu, eğer Sprint-Layout programıyla bir çalışma yaptıysanız lay dosyası varmıdır. Yayınlarsanız memnun oluruz.

Lakin Eklediğiniz görüntüdeki soğutucuya bağlı 2li gurup plastik kılıf transistörlerin daimi olarak 8 amper verebileceğinden kuşkuluyum.
Devreyi delikli pertinatta denedi 0 ile 5 Amper Arasında ısı çok az Onun içine soğutucuyu Ufak koyma gereği dudum Dilersem soğutucuyu buyute bilirim

Devresi ve projelerini ekleyiniz bizde yapıp görelim inceleyelim. Resmine bakarak bir bilgi aktarımı ve yorum yapılmaz.
Güzel kardeş pcb bugün sipariş etim geldiğinde deneyip öyle paylaşacağım Çalıştığında emin olmadığım şemayı paylaşmak istemedim

Evet Arkadaşlar büyük bir heyecanla PCB mizi beklerken en sonunda bugün geldi yarın Allahın izniyle montaşja başlıyoruz pcb mizin Ölçüsü 24 cm 24 cm Hadi bakalım hayırlısı

Eklentiler

• ust.jpg
    ust.jpg
    195,6 KB · Görüntüleme: 69
Evet arkadaşlar Çok şükür Montajda bitti şimdi sıra kutulamada ondan sonrada videosunu çekicem

Eklentiler

• 1.jpg
    1.jpg
    207,8 KB · Görüntüleme: 54
  • 2.jpg
    2.jpg
    207,6 KB · Görüntüleme: 44
  • 3.jpg
    3.jpg
    205 KB · Görüntüleme: 39
  • 4.jpg
    4.jpg