Yahoo'dan "Firefox'a yükseltme" önerisi!

usta 77

Tanınmış Üye
Kayıtlı Üye
Yahoo'dan "Firefox'a yükseltme" önerisi!

İnternet devinin ana sayfasında gösterdiği Firefox önerisi, özellikle Google'ı çok kızdıracak!
Yahoo, ana sayfasında "Firefox'a yükseltin" önerisinde bulunmaya başladı. Firefox'un eski sürümlerini kullananlara görünen mesajın, Chrome ve Internet Explorer gibi diğer web tarayıcılarını kullananlara da gösterilmesi dikkat çekiyor.
Yahoo'nun bu hamlesinin arkasında ise Firefox'un geçtiğimiz günlerde ABD'de varsayılan arama motoru olarak Yahoo'ya geçmiş olması var. Firefox, bu değişiklik yapılmadan önce varsayılan arama motoru olarak Google'ı kullanmaktaydı. Ancak Firefox'un geliştiricisi Mozilla, Kasım ayında uzun süredir ortak çalıştığı Google ile anlaşmasını yenilememe yolunu tercih etti.
Yahoo'nun kullanıcılarına Firefox'u tavsiye etmesinin Google'ı etkileyecek bir başka sonucu daha var. Firefox kullanıcıları, Yahoo'da yaptıkları aramalarda sonuçları Yahoo'nun mor arayüzü içerisinde görseler de sonuçlar, Google'ın azılı rakibi Microsoft Bing'ten gelmekte.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Yazar: usta 77
Makale başlığı: Yahoo'dan "Firefox'a yükseltme" önerisi!
Kaynak URL: Uydudoktoru Forum-https://uydudoktoru.com/
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak dahil olmak üzere makaleden kısa alıntı yapılabilir ancak makalenin tamamı yazarın izni olmadan başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Yukarı