WOLKSWAGEN POLO ARACI OLAN DİKKAT!

bilgin. 055

Gold Member
Yeni kasa polo aracı olanlar kronik bir sorun ile karşılaşıyor. Sorun şu ki; araç bagaj kısmından su alıyor ve ciddi bir masrafa yol açıyor. Bagaj dan su alan aracın bagaj kısmındaki tüm tesisat ve stoplara su gelerek kısa devre oluşturuyor. Oluşan bu kısa devre hava yastık kontrol ünitesinin şase hattı da bagaj kısmında olduğu için dolasıyla üniteyi bozuyor. Sonuç olarak toplamda tesisat uçları, stoplar ve ünite değiştirilmesi gerekiyor. Bu en uç nokta ve maliyet olarak 20 bin TL ye kadar çıkabiliyor.

Bu su alma sorununun önüne geçebilmek için aracın bagaj kapağının altında sağ ve sol olmak üzere iki adet siyah küçük yuvarlak bir conta şeklinde tapa bulunuyor. Bu tapaları yerinden söküp almanız gerekmektedir. Peki bu tapalar ne işe yarıyor diye soracak olursanız da, o tapalar yine şu birikmesi olursa oradan tahliye edilmesi için. Sanki bilerek yapılmış gibi bir durum. Ek olarak su alan yerlerden bir tanesi de arka cam silecek kolunun tam cam ile birleşim yerinde büyük siyah plastik bir conta var ve oradan da su alıyor. Bu conta normalde değiştirilmesi gerekli fakat yenisini bulamazsanız eğer contayı söküp cama geçen yerlerini temizleyip güzelce yerine oturtmak gerekiyor.

Konuyu biraz toplarlamak gerekirse yeni model tüm polo araçlar da bu kronik bir sorun. Eğer garantiniz varsa şanslısın demektir. Çünkü garanti karşılıyor. Ama garantiniz yoksa gerçekten ciddi anlamda sorun teşkil ediyor.

Konu ile ilgili daha fazla destek, yardım ve bilgi isterseniz bu konu altına yazmanız yeterli olacaktır. Sağlıcakla...
 

Yazar: bilgin. 055
Makale başlığı: WOLKSWAGEN POLO ARACI OLAN DİKKAT!
Kaynak URL: Uydudoktoru Forum-https://uydudoktoru.com/
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak dahil olmak üzere makaleden kısa alıntı yapılabilir ancak makalenin tamamı yazarın izni olmadan başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Geri
Yukarı