Win 7: Tarayıcı seçim ekranı ortaya çıkıyor

FORCİBLE20

GOLDMASTER AR-GE DESTEK
Windows 7'nin tarayıcı seçim ekranı ortaya çıktı; tartışmalar alevlendi: Rakipleri rahatsız eden ne?

Microsoft'un


20090822155430.jpg
20090822155430.jpg
internet tarayıcı seçim ekranı çözümü hala sıkıntıda. Daha önce bu konuyla ilgili pek çok haber yaptık. Avrupa Birliği'nin Windows 7'ye IE 8'le çıkma izni vermemesi üzerine Microsoft çözüm geliştirmişti. MS'in belalısı Opera'nın istekleri buna karşın bitmiyordu.. Bütün bunların üzerine gelen son darbe Firefox'tan olmuştu.
Ancak Microsoft bütün bu tepkilere karşın seçim ekranının oldukça iyi bir çözüm olduğunda ısrarcı. Microsoft İngiltere'nin OEM&WGA Pazarlama Müdürü Laurance Painell "Teklif oluşturuldu ve sunuldu. Henüz kesin detayları açıklanmadı. İşte bu yüzden hala oldukça esnek olduğunu düşünüyorum" dedi.

Seçim ekranının maketinde Internet Explorer en solda yer alırken, diğer tarayıcılar sağa doğru uzanıyordu. Haliyle IE ilk tercih olarak yer alıyordu. Mozilla CEO'su Baker'ın iddiaları da buna dayanıyordu ve detayların önemli olduğunu vurguluyordu.

Laurance Painell'in açıklaması ise maketteki detayların değişime açık olduğunu bir kez daha vurgulayarak, Microsoft'un sert bir tavır almadığını, çözüm istediğini ortaya koydu.


Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx
 
Geri
Yukarı