usb speed too low action hatası

karakara616

Üye
Kayıtlı Üye
usb speed too low action hatası... bu hatanın sebebi nedir çözemedim. Yardımlarınıza ihtiyacım var sayın ustalar. trt kanalında iken kayıt yapıyor aynı usb aynı cihaz atv üzerinde bu hatayı veriyor. bazen trt de ikende aynı hatayı alıyorum. bütün sattıgımız cihazlarda müterileerden şikayet geliyor buu konuda. acil çözüm bulmak gerek, hepimiz için iyi olacagını düşündügüm için bu konuyu actım.
şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler......

usb speed too low action hatası... bu hatanın sebebi nedir çözemedim. Yardımlarınıza ihtiyacım var sayın ustalar. trt kanalında iken kayıt yapıyor aynı usb aynı cihaz atv üzerinde bu hatayı veriyor. bazen trt de ikende aynı hatayı alıyorum. bütün sattıgımız cihazlarda müterileerden şikayet geliyor buu konuda. acil çözüm bulmak gerek, hepimiz için iyi olacagını düşündügüm için bu konuyu actım.
şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler......
arkadaşım sorun cihazda değil sorun usb bellek hızıyla kanaldan kaynaklanıyor daha değişik bir usb bellekle kayık denersen sorunun ortadan kaltığını göreceksin kolaygelsin

arkadaşım sorun cihazda değil sorun usb bellek hızıyla kanaldan kaynaklanıyor daha değişik bir usb bellekle kayık denersen sorunun ortadan kaltığını göreceksin kolaygelsin
dostum kingston ve cihazdan cıkan usb yi denedim ikisinde de aynı. artı aynı usb bellek trt de nasıl kayıt yapıyorda atv de yapmıyor. buna bir anlam veremiyorum

usb bellek hatası

dostum kingston ve cihazdan cıkan usb yi denedim ikisinde de aynı. artı aynı usb bellek trt de nasıl kayıt yapıyorda atv de yapmıyor. buna bir anlam veremiyorum
arkadaşım yazdığın sorun bir arıza değil sorun usb bellek ve kanal ın hızı ile kaynaklı denemek için istersen daha sade çok net olmayan kanalları seçersen bir arıza olmadığını göreceksin eğer yazımda yeterli aydınlatma yapamadıysan firma teknik servisinden yetkili arkadaşlardanda bilgi alabilirsin kolay gelsin

arkadaşım yazdığın sorun bir arıza değil sorun usb bellek ve kanal ın hızı ile kaynaklı denemek için istersen daha sade çok net olmayan kanalları seçersen bir arıza olmadığını göreceksin eğer yazımda yeterli aydınlatma yapamadıysan firma teknik servisinden yetkili arkadaşlardanda bilgi alabilirsin kolay gelsin
bu ne şimdi. net olmayan kanal.ne alaka yaaaaaaaa. uyduda böyle bişe var mı. bunu müşteriye nasıl anlatayım ben
atv kayıt yapmaz show yapmaz trt bazen ntv arada bir yapar ............. ne kadar sacma yaaaaaaa

usb bellek sorunu

bu ne şimdi. net olmayan kanal.ne alaka yaaaaaaaa. uyduda böyle bişe var mı. bunu müşteriye nasıl anlatayım ben
atv kayıt yapmaz show yapmaz trt bazen ntv arada bir yapar ............. ne kadar sacma yaaaaaaa
arkadaşım twuncı arkadaşın yazdığı gibi bir arıza değil usb bellek ve tv kanalının sembol veyada hızı ile alakalı bir sorun çözümü başka bir usb bellek ile kayıt yapmak tek çaresi budur kolay gelsin
NOT:net olmayan kanal derken sanırım kanalın smbol hızı falan kasdedilmiştir

arkadaşım twuncı arkadaşın yazdığı gibi bir arıza değil usb bellek ve tv kanalının sembol veyada hızı ile alakalı bir sorun çözümü başka bir usb bellek ile kayıt yapmak tek çaresi budur kolay gelsin
NOT:net olmayan kanal derken sanırım kanalın smbol hızı falan kasdedilmiştir
piyasanın 1numarası kingston ile denedim yine aynı.

Kinton 1 numara demekle olmuyor arkadasım her usb bellegın uretımde veri yazma ve okuma hızları vardır kınstondada aynı olaya marka olarak degıl usb nın uzerınde ınce yazılar ıle yazılmıs ve sayfalarca yazılış dökümanlar ıcerısınde gızlıdır cok dandık sayılacak marka bıle kınstondan daha hızlı ve ıyı çalışabılır

ornek

[FONT=&quot]GERÇEK KINGSTON 512MB ( GÜMÜŞ PAKETİ OLAN)[/FONT] sorun yok
[FONT=&quot]kingston 2 gb bazı kanallarda sorunlu[/FONT]

test edilmiştir buyrun deneyınız ıkı markada kınston dıkkat edersenız

slm... sırf bu konuya cevap verebilmek için üye oldum!
bnm bikaç güne kadar next 2000 uydu alıcıım-pq1 8gb da flash diskim vardı... o cihazda, o flash ile her kanalda kayıt yapabiliyordum...(bu flashın sağlam , sorunsuz olduğunu gösteriyor)
şimdi cihazı değiştirmek zorunda kaldım, NextStar Ye 18000 FTA / USB / PVR Uydu Alıcısı aldım... bunda flashın hata verdiğini gördüm(yukarıdaki hata).. konuyu araştırdım ve şimdi başka bi kanalda denedim play tv'de kayıt yapabiliyorum.. yanı sorun USB BELLEKTE DEĞİL.. BU CİHAZLAR SORUNLU... YA DA NASIL TABİR EDİLİRSE...SİNYAL GÜCÜ %91 OLAN TRT'DE KAYIT YAPMAZKEN, SİNYAL GÜCÜ %90 OLAN PLAYTV'DE KAYIT YAPIYOR....neye göre yapıyor onu anlayamadım...

bellek dolu ise bir kopyasını bilgisayarınıza alarak usb belleği silin ve yeniden deneyin sorununuz bakın düzelecek mi

yazılımsal bir sorun olup yazılımda tanıtılan ürünleri kullanırsanız usb bekklerkler yada hdd ler normal çalışmaktadır bazen yazılım güncellemesi yapılırken bile desteklerdiği bellekler artık çalışmayabilir bu tür durumlarda ya yeni yazılım cıkmasını bekleyeceksınız yada eski yazılıma geri döneceksiniz fazla yapılacak bri şey yok yani

---------- Sonra gönderilen Saat 07:17 ---------- İlk önce gönderilen Saat 07:15 ----------

Test edilmiş bellekler ve sonuçları

-----------TEST EDİLEN VE ÇALIŞAN USB HARİCİ HARDDİSKLER ------------------
WESTERN DIGITAL - MY PASSPORT - 160 GB - WDC-WDME1600TE

TOSHIBA/CODEGEN - 160GB - COD160G - K-3522 USB
PHILIPS - 120GB - SPE2005CC
SMARTDISK - 40GB
maxtor 500 gb.
MIKROBOX 250 GB 8MB CACHE 2.5" MASCOT SLIM
philips 320 gb
Western Digital Mybook2 500 GB
western digital 320 gb
el yapımı 40 gb notebook hd , 2,5 luk kutu içerisinde
XS 400GB
HP 250GB
LAcie 160GB

SORUNLU

seagate 500 gb 8mb cache 7200 rpm
seagate 120 gb

----------- TEST EDİLEN VE ÇALIŞAN USB FLASH BELLEKLER -------------------

CRUZER 4GB
GERÇEK KINGSTON 512MB ( GÜMÜŞ PAKETİ OLAN)
TOSHIBA 8GB
VERBATIM 8GB
Verbatim STORE N GO USB 4 gb
1gb sandisk titanium cruzer
corsair flash voyager 2gb
toshiba 2 gb philips 320 gb
SanDisk Cruzer 4GB
toshiba 4 gb
OCZ DIESEL 8 Gb
STOREMAX 4GB
BIGBOY8GB

SORUNLU