Türk hava yollarında greve giden personelin maaşı ne kadar?

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Türk hava yolarında yapılan grev eylemleri yüzünden 2 milyon lialık bir zarar uğradığı ve bu yapılanlara karşılık THyde görevlerine son vermişti. şimdi ise maaşları konuşluluyor

İŞTE THY'DE MAAŞLAR

Memur : 3.064
Uzman : 3.448
Teknisyen : 5.983
Mühendis : 5.104
Kabin Memuru : 4.338
Kabin Amiri : 5.499
2. Pilot : 13.169
S.Kaptan Pilot : 24.129Haklarının ellerinden alınacağı iddiasıyla eylem yapan bazı THY çalışanları, uçakların kalkmamasına, yolcuların hava alanlarında perişan olmalarına neden oldu. Ütstelik zarar da öyle ufak tefek de değil. 2 günlük eylemin THY'ye zararı 2 milyon dolar.

Haklarının peşinde olduğu iddiasıyla eylem yapanlar, THY çalışanlarının ne kadar ücret aldığı sorusunu yeniden gündeme getirdi. Rotahaber'in THY yöneticilerinden edindiği bilgiye göre, maaşlar 3 bin TL'den başlıyor. Kaptan pilotun maaşı ise 24 bin TL'yi buluyor.

Havacılıkta dünya devi firmalardan biri sayılan İtalya'nın milli havayolu şirketi Alitalia'yı sendikalar batırdığı gerçeği havacılık tarihinde bilinirken THY yönetiminin Hava-İş Sendikası'nın taleplerine karşı nasıl duracakları merak konusu.

Özel havayolu şirketlerinin kapısından giremeyen Hava-İş Sendikası, THY'de ise kurumun anahtarını teslim alacak taleplerin peşini bırakmıyor. THY'yi dünya markası yapma yolunda ilerleyen mevcut yönetim ise sendikayı düşürüp eşit şartlarda rekabet edecek bir ortam sağlama yoluna gitmiyor.

Eylemlerin yapıldığı günün ardından ise THY'nin internet sitelerine tarihinin en büyük saldırıların gerçekleştirilmesi ise akıllara bütün bu yapılanlarla ilgili gelen soru işaretlerini daha bir ciddiye alınmasının gerektirdiğini ortaya koyuyor.

İŞTE THY'DE MAAŞLAR

Memur : 3.064
Uzman : 3.448
Teknisyen : 5.983
Mühendis : 5.104
Kabin Memuru : 4.338
Kabin Amiri : 5.499
2. Pilot : 13.169
S.Kaptan Pilot : 24.129

THY'DE İSTİFA DEPREMİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Türk Hava Yolları Denetim Kurulu Üyeliği'nden istifa etti.

Bugün toplanan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Toplantısı'nda istifası kabul edilen DHMİ Genel Müdürü Birdal, konu ile ilgili DHA Muhabirine "Tamamen özel nedenlerden dolayı istifa ettim" şeklinde açıklamada bulundu.Alıntıdır..
 
Yukarı