TDA7293 / TDA7294 amplifikatör devresi

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Selamlar arkadaşlar. Boş zaman olmamasından dolayı haberi sizinle uzun zamandır paylaşmadım. Bugün hızla TDA7293 / TDA7294 mikro devrelerinde inşa edilebilecek amplifikatör üzerinde küçük bir makale oluşturmaya karar verdim. Aslında, görünüşe göre bu çok taze bir tasarım değildir (2009), ancak birçok acemi radyo amatörünün ve yeterince hızlı olmayan teknik özelliklere sahip bir ULF mikro devresini hızlı bir şekilde kazmak isteyenler için hala geçerli olmaya devam etmektedir. Projenin yazarı AudioKiller'dir, yazarın orijinal makalesine bir link, bir metin dosyasındaki arşivde bulunabilir. Yazarın makalesi oldukça hacimlidir, bu amplifikatörün yapımının neredeyse tüm inceliklerini ve nüanslarını içerir, bu yüzden yazımda herhangi bir açıklama yapmayacağım, sadece basılı devre kartını düzenlediğim bir şematik diyagram vereceğim. ve kullanılmış öğelerin bir listesini yapın. PCB düzeni, ilave Cx kapasitörüne eklenen alan dışında önemli bir değişiklik yapmadan kaldı, şimdi gerektiğinde tüm elemanlardan her zamanki gibi kurulabilir. Tahtayı düzenlerken bazı makroları değiştirdim, serigrafi baskı katmanındaki tüm yazıları yaptım, öğelerin numaralandırılması dışında da yüz değerlerini de ekledim. Ben biraz daha estetik olacağını düşünüyorum, elementleri lehimleme yaparken daha kolay ve herhangi bir sorun olmadan LAY6'yı Gerber formatına dönüştürebilirsiniz. İpek eleme katmanındaki tüm yazıları, öğelerin numaralandırılması dışında, aynı zamanda nominal değerlerini de koydu. Ben biraz daha estetik olacağını düşünüyorum, elementleri lehimleme yaparken daha kolay ve herhangi bir sorun olmadan LAY6'yı Gerber formatına dönüştürebilirsiniz. İpek eleme katmanındaki tüm yazıları, öğelerin numaralandırılması dışında, aynı zamanda nominal değerlerini de koydu. Ben biraz daha estetik olacağını düşünüyorum, elementleri lehimleme yaparken daha kolay ve herhangi bir sorun olmadan LAY6'yı Gerber formatına dönüştürebilirsiniz.
Ve böylece, TDA7293 / 7294'deki AudioKiller'den gelen amplifikatörün devre şeması:

LAY6 formatındaki hafifçe elden geçirilmiş bir tahta şöyle görünmeye başladı:

Özgün kurulun dosyalarını yazardan arşive koyamayacağım, ihtiyaç duymanız halinde makalenin yazarından indirebilir ve aynı zamanda orijinal kaynak materyali inceleyebilirsiniz.

AudioKiller amplifikatör devre eleman listesi:

Cips:

- TDA7293 (TDA7294) - 1 adet.

Dirençler:

- R1, R4 - 1k5 - 2 adet.
- R2, R3, R5, R7, R8 - 33k - 5 adet.
- R6 - 12k - 1 adet.
- R9 - 6R8 / 0,5W - 1 adet.
- R10 - 1R ... 3.3R - 1 adet.

Kondenserler:

- C1 - 750 ... 150p - 1 adet.
- C2 - 220 ... 470n - 1 adet.
- C3 - 47mF / 25V elektrolit - 1 adet.
- C4 - 0.1mF / 63V (100n) - 1 adet.
- C5 - 100mF / 50 (63) V elektrolit - 1 adet.
- C6 - 0.68 ... 1mF / 63V - 1 adet.
- C7, C9 - 1.5 ... 3.3mF NP - 2 adet.
- C8, C10 - 1000mF / 50 (63) V elektrolit - 2 adet.

Eklentiler

• AudioKiller AMP TDA7293_TDA7294 INVERT.rar
    701,1 KB · Görüntüleme: 42
Yukarı