Taplin 9000 Ve 9001Fta Plus Sorunları Ve Çözümlerini Burdan Paylaşalım

uydudan güncelleme aktif değil arkadaşım...cihazla bir ilgisi yok cihansat su anda destek vermiyor

Arkadaşlar 9001 FTA Plus cihazım açılırken ON sonra STRT sonra da 9999 yazıyor ekranda ve açılmıyor. Yazılımları denedim olmadı. Flash mı yazılmalı acaba?

Arkadaşlar 9001 FTA Plus cihazım açılırken ON sonra STRT sonra da 9999 yazıyor ekranda ve açılmıyor. Yazılımları denedim olmadı. Flash mı yazılmalı acaba?

erom yükleyici ile yazılım yüklemeyi deneyiniz sorununuz büyük ihtimal ile düzelecek.düzelmezse yine foruma ona göre bilgi vereyim.

erom yükleyici ile yazılım yüklemeyi deneyiniz sorununuz büyük ihtimal ile düzelecek.düzelmezse yine foruma ona göre bilgi vereyim.
Erom ile de olmamıştı ASH yazıyor panelde ama yüklemeye geçmiyor. Şimdi flash yükledim forumda anlatılanlara uyarak her şey tamamdı bitti ama bu sefer de ön panelde on'dan sonra 0 rakamı var sadece. Attığım Dump dosyası alttaki plus jtag yazılım

http://www.uydudoktoru.com/jtag-uyg...kniksat-ali-chip-3329c-jtag-uygulamalari.html

flash dosyası yüklemene gerek yok tu. Cihaz yazılım alması için erom ile yazılımı seçtikten sonra next yada ileri tuşuna basıp cihaza elektrik vermeniz durumunda yükleme başlar ve hemen başlamaz 30 yada 40 saniye gibi bekler.ondan sonra yüklemeye başlar.

cihan(3329c)-osd20_04_17.rar‎

flash dump dosyası yukarda yer almaktadır.yine yazılımı dediğim sekilde yüklemeyi dene

Ustam olmadı ne yaptıysam yazılım atamıyorum. Flash dump yöntemiyle yükledim verdiğin dosyayı cihazın ön panelinde yine 9999 yazıyor ama bu sefer tvde de "hardware illegal" yazıyor ve hiçbir işlem yapmıyor kumanda.

cihaz içerisinde 5 bacaklı bir micro chip var bu chipset farklı cihaz yazılımlarını yüklemek isterseniz arıza moduna geçerek hadware illagal yazısı yazmasına sebep olur bu chipseti bulmanın yolu cihansat firmasına göndermekten geçer..

cihaz içerisinde 5 bacaklı bir micro chip var bu chipset farklı cihaz yazılımlarını yüklemek isterseniz arıza moduna geçerek hadware illagal yazısı yazmasına sebep olur bu chipseti bulmanın yolu cihansat firmasına göndermekten geçer..
Peki. Ama ben birkaç farklı dump dosyası daha yüklemeyi deneyeceğim bu çözümden önce. Önerdiğiniz dump dosyası var mıdır? Bu cihaz Hiremco'lara da benziyor sanırım.

hiremco onu kurtarmaz hiremco karşılıgı yok next olarak karşılığı var chip yandığından çözüm olmaz.ama yinede deneyiniz..

Geri
Yukarı