ŞOK! Kırkpınar Ağası, çete ağası çıktı!

ibrahimyzci

Moderator
i.php


648'inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ağası olan ve gelecek yılın da ağalığını kazanan Seyfettin Selim, Jandarma tarafından aranıyor.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin bu yıl 648'inci ağası olan, gelecek yılın ağalığını da kazanan Seyfettin Selim, hafriyat döküm sahalarından vurgun yapan çetenin lideri olduğu iddiasıyla aranıyor. Selim'in jandarma operasyonunu haber alıp kaçtığı önü sürülüyor. İddiaya göre Seyfettin Selim ve Metin Altıntaş'ın liderliğini yaptığı 2 grup, özellikle Haramidere, Beylikdüzü ve Büyükçekmece'de yasal olmayan hafriyat döküm sahaları oluşturdu.

Rüşvet, yaralama


Günlük 5 bin ile 10 bin lira arasında rant elde edilen döküm sahalarındaki çetenin faaliyetlerine, bölgede denetlemeyi yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü çalışanları rüşvet karşılığı göz yumdu. İstanbul jandarması, konuyla ilgili 6 ay önce çalışmalara başladı. Çete üyeleri ile zabıta görevlilerinin telefonları dinlendi. Buna göre bu yılki Kırkpınar Yağlı Güreşleri ağalığını 400 bin liraya alan, gelecek yılın ağalığını 250 bin liraya kazanan müteahhit Seyfettin Selim çetenin lideri çıktı. Selim'in, Metin Altıntaş liderliğinde başka bir grupla birlikte çalıştığı, iki grubun yaralama ve adam kaldırma gibi olaylara karıştıkları da belirlendi.

Topbaş: 3 kişiyi aldık

Jandarma, önceki gün 30 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Baskında aralarında 16 zabıta görevlisi, halen Haramidere İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'nda görevli bir astsubay başçavuş ve müteahhitlerin de aralarında bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı. Operasyonu haber alıp kaçtığı öne sürülen Seyfettin Selim'in telefonunu açan bir yakını, "Kendi yurt dışında, tatilde" dedi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Valiliğinin bilgisi dahilinde il jandarma ekiplerinin sabah erken saatlerde bir operasyon yaptığını, kendisine de bilgi verildiğini ifade etti. Topbaş, İstanbul'daki döküm alanlarıyla ilgili rant şikáyetlerinin kendilerine de geldiğini ve üç kişiyi görevden aldıklarını belirterek, "Operasyondan önce gözaltılar konusunda bilgimiz oldu. Ancak bu bilgiyi jandarmadan almadık. Bizim de bilgilenme kanallarımız var" dedi.

i.php


AA
 
Geri
Yukarı