SES ARAÇLARI

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
RT60, Leq, Sone, Spektrum Analizörü, Spektrogram, Grafik Kaydedici, Sinyal Üreteci, Polarite Denetleyicisi ve mikrofon kalibrasyonu ile SPL ölçer (deciBel).

"Sound and Vision" dergisi tarafından önerilmektedir. Dünyanın dört bir yanından ses mühendisleri tarafından sevildi: Yorumlara bir göz atın!

Özellikler: 1/1, 1/3, 1/6 ve 1/12 oktav RTA modları, Leq (geniş bant, oktav, değişken süre), Sones (Gürültü), RT60 (geniş bant, oktav), Peak Store, Spektrogram, Şelale, Tepe frekansı, Darbe, Hızlı, Orta ve Yavaş filtreler, Film endüstrisinin Düz ağırlık ve A / C ve X eğrisi, Ortalama, SPL grafik kaydedici, Gürültü kriterleri (NC ve NR), Beyaz / pembe gürültü, sinüs, kare, üçgen, süpürme, Log Sweep, Warble, Ramp ve Impulse sinyalleri ve hoparlör polarite denetleyicisi, L / R. RTA Depo ve Yük seçimi, Hann pencereleri, yakınlaştırmak için sıkıştırın, merkeze kaydırın.

Son güncellemelere örnekler (Nisan 2019):
Yeni özellik v8.0: saklanan bir veya iki spektrum dosyası yükleyin ve her ikisini de gerçek zamanlı verilerle birlikte görüntüleyin.
v8.1 Yeni jeneratör seçeneği: sağ stereo sinyalin faz kayması
v8.2 4096, 8192 veya 16384 örnek uzunluklarını tanımlamaya izin veren yeni menü seçeneği "Çözünürlüğü ayarla"
v8.3 Yeni 1/12 oktav RTA modu

Özel ISO 1/3 oktav Kalibrasyonu - telefonunuzun mikrofonunun yanıtını düzeltebilir. Oktav kalibrasyon diskleri, düz bir yanıt elde etmek için yukarı veya aşağı hareket ettirilir ve genel SPL'yi harici bir ölçüm cihazınınkine eşittir. Cal dosyalarını kaydedin / geri yükleyin (popüler Dayton Audio iMM-6, MicW i436 da desteklenir).

Kullanım: ölçümleri, ev sineması, akustik, araba vb.

AudioTool FFT'lerin mikrofon örnek setleri. Takma ad, Hann pencere tarafından azaltıldı. SPL gerçek zamanlı olarak hesaplanır. Spectra, canlı spektrum ile kaydedilebilir, yüklenebilir ve görüntülenebilir. "Kaydet" düğmesi mevcut canlı spektrumu saklar - "Yükle" seçim için saklanan spektrumların bir listesini gösterir.

Düğmeleri gizlemek için ekrana dokunun. Onları geri yüklemek için tekrar dokunun. Ölçeği büyütmek için ekrana basın. Ölçeği taşımak için yukarı veya aşağı (sola veya sağa) sürükleyin.

Bir çift imleç gösterilebilir: her biri herhangi bir konuma taşınabilir ve burada SPL ve zaman / frekans değerlerini görüntüler. İmleçler Menüden açılıp kapatılabilir.

Hoparlör polarite denetleyicisi, bir hoparlörün fazda bağlandığını doğrulamak için kullanılabilir: AudioTool çıkışını test edilen hoparlöre bağlayın, sinyal oluşturucu ekranında "Polarite" öğesini seçin ve ardından ÇAE ekranına dönün. Hoparlör faz dışı ise (ters polarite), AudioTool "Pol -", aksi takdirde hoparlör fazdaysa "Pol +++" gösterecektir.

Gürültü Kriterleri işlevi, 1/1 Oktav RTA ekranında üst üste binen bir dizi NC konturu gösterir ve gerçek zamanlı olarak hesaplanan gerçek NC değeri de gösterilir.

Harita Kaydedici, son dakikalardaki SPL ölçümlerinin mobil grafiğini gösterir.


RT60 ölçümleri (bir odada veya koridorda ne kadar yankı veya yankı olduğu), AudioTool jeneratörünün Pembe Gürültüsü ile veya güçlü bir vuruşla (veya benzeri) tetiklenen "RT60" işlevi kullanılarak yapılabilir.


Sinyal oluşturucu beyaz ve pembe, sinüzoidal, kare, üçgen ve rampa dalgaları, sinüzoidal ve kayıt taramaları, tını ve darbeler üretir. Jeneratör, gerçekten rastgele beyaz ve pembe gürültü sağlamak için rastgele güncellenen birkaç döngüsel tampon kullanır.

Sinyal oluşturucunun frekans doğruluğu genellikle% 1 civarındadır. Sinüs dalgası doğruluğu, neredeyse tüm ses parçası için iyidir. Diğer sinyallerin ön ve arka kenarları, kullanılan cep telefonuna bağlı olarak üst aralıklarda dokunma ve azalan frekans yanıtı yapaylıklarını gösterecektir.

Sorumluluk Reddi: AudioTool'un performansı Android donanımınıza bağlıdır ve herhangi bir ses ölçümü veya güvenlik standardını karşılaması garanti edilmez.

indirme bağlantısı https://play.google.com/store/apps/details?id=com.julian.apps.AudioTool&hl=en

1-tela-1.jpg
2-tela-1.jpg
3-tela-1.jpg
4-tela-1.jpg
5-tela.jpg
6-tela.jpg
 
Geri
Yukarı