seoul gs1180 tüm şifre işlem ve problemleri

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
seoul gs1180 tüm şifre işlem ve problemleri


Seoul GS1180 key kombinasyonları:

EXIT - 6-1-0-0 : EMU Deaktive eder ( kapatır)

EXIT - 6-1-0-8 : EMU Aktive eder ( çalıştırır)

EXIT - 8-0-8-8 : Key veritabanına reset atararkadaşlar multivizyonlarda problem yaşayan arkadaşlar aşağıdaki adımları izleyebilirlerse faydası olacaktır.

Multivisionları açmak için:

1) Önce hotbird uydusuna bakan antenin lnbsinden gelen kablonun diseqc port 2'ye bağlı olmasına dikkat ediniz.
2) Multivision frekansındaki kanalların üzerine geldiğinizde sinyal kuvvetinin %60, sinyal kalitesinin %65'in üzerinde olmasına dikkat edin.
3) Menü-> Oyun ve Bilgi-> Şifre değiştirme bölümünün menüde bulunduğunu kontrol edin. eğer mevcut değilse, emu aktive olmamış demektir. Aktive etmek için EXIT-6-1-0-8 yapın. cihaz kapanıp açılacaktır.
4) Her güncellemeden sonra, keylere 1 kez reset atmayı unutmayın ( EXIT - 8-0-8-8). Daha önce yapmadıysanız, şimdi bu işlemi yapın.
5) yukardaki maddelerin hepsi tamamsa, Hotbird uydusundaki 10873 frekansındaki kanallardan herhangi birinin üzerine giderek 10 saniye - 1 dakika arası bekleyin. tavsiye ettiğim kanallar FRANCE 5 ve USHUAIA kanallarıdır.
6) bu kanallarda görüntü geldiğinde, Multivision 1,2,3,4,5,6 ve 7 kanallarını sırasıyla gezin. Hepsinde görüntü aldığınıza emin olun.
7) Cihazınızın fişini her çıkarıp takmanızda, 1 kez FRANCE 5 veya USHUAIA kanalına gidip görüntü almayı unutmayın.
 

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Neden Şifre Çözemiyorum

Öncelikle en son yazılımı kullandığınızdan emin olun. Eğer eski bir yazılım kullanıyorsanız ilk işiniz uydudan güncelleme yardımıyla en son versiyonu indirmek olsun.

Yazılımım en son sürüm ama hala şifre çözemiyorum:

"Oyun ve Cihaz Bilgisi" menüsünde alt menü olarak "Şifre değiştirme" diye bir menü mevcut mu diye kontrol edin.

a) Mevcutsa cihaz zaten EMUleri çözmeye hazır demektir.

b) Mevcut değilse menüden EXIT tuşuyla çıkarak herhangi bir kanal üzerindeyken kumandanızdan EXIT 6 - 1 - 0 - 8 tuşlayın. Cihaz kendini yeniden başlatıyorsa işlemi doğru yaptınız demektir. Eğer başlatmadıysa 2 seçenek var:
1. Tuşlamayı doğru yapamadınız. Tekrar deneyin.
2. Cihazınızda zaten EMU açık konumdadır. ("Oyun ve Cihaz Bilgisi" menüsünde alt menü olarak "Şifre değiştirme" mevcuttur)

En son yazılım yüklü, EMU'ler de açık fakat hala şifreleri çözemiyorum

Forumun ilgili konusundan paket şifrelerinin değişip değişmediğinden emin olun. Yeni yazılımın çıkması belirli bir süre aldığından bu süre zarfında keyleri manuel olarak girmek zorunda kalabilirsiniz.

"Şifreli Kanal" uyarısından sonra "Sinyal Az" uyarısı alıyorum

Diseqc ayarlarınızı kontrol edin. Mutlaka Turksat uydusu Diseqc 1 çıkışına, Hotbird uydusu ise Diseqc 2 çıkışına bağlı olmalıdır. Bu ayarları yazılımdan yapmanız yetmez. Mutlaka Diseqc bağlantıları yukarıda anlatılan şekilde Turksat = Diseqc1, Hotbird= Diseqc2 olarak direkt olarak diseqc'inizden yapın. Aksi takdirde TPS AU düzgün çalışmayacak ve siz de "sinyal yok" veya "gidip gelen sinyal" vs gibi durumlar yaşayacaksınız.

Diseqc ayarlarım da doğru ama hala şifreli kanallar çözülmüyor

Son olarak da şifre çözmeme nedenlerinden biri şifreli kanal korumasının açık kalmış olabileceğidir. MENU --> Tercihler --> Çocuk Kilidi --> Şifreli Kanal Kilidi menüsünün "Kapat" konumunda olduğundan emin olun.
 
Yukarı