Sansui SFA 5100 uydu alıcı ile ilgili olarak şifre unutulması

FORCİBLE20

GOLDMASTER AR-GE DESTEK
Sansui SFA 5100 uydu alıcı ile ilgili olarak şifre unutulması durumunda aşağıda belirtilen işlem yapılarak problem giderilecektir.( Cihazlarda genel bir fabrika şifresi yoktur. )

Bunun için;şifresini bildiğiniz başka bir SFA 5100 cihazdan ( cihazın sıfır olması durumunda şifre ''0000'' dır.), şifresi unutulan cihaza RS 232 kablosu kullanılarak yazılım atılması gerekmektedir.( Cihazdan-cihaza yazılım. )

Bu işlem şöyle gerçekleştirilir;

1- İki receiver birbirine RS 232 kablosu ile bağlanır.
2- Şifresi bilinen receiver fişe takılıp çalıştırılır ve menü'ye girilerek ''receiver bilgileri'' alt menüsüne girilip kumanda üzerinden ''OK'' tuşuna basılır.
3-Arızalı cihaz fişe takılır ve 3-4 sn. sonra her iki cihaz üzerinde led lambalar yanıp sönmeye başlar.Ta ki her iki lambada devamlı yanana kadar beklenir.
4-Lambalar devamlı yandığında yazılım yükleme bitmiş ve ilk cihazın bütün bilgileri ( kullanıcı şifresi dahil ) ikinci cihaza geçmiş olur.

'' Şimdi şifresi unutulan cihazın şifresi, ilk cihazın şifresi ile aynı olmuştur.''
 

Yazar: FORCİBLE20
Makale başlığı: Sansui SFA 5100 uydu alıcı ile ilgili olarak şifre unutulması
Kaynak URL: Uydudoktoru Forum-https://uydudoktoru.com/
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak dahil olmak üzere makaleden kısa alıntı yapılabilir ancak makalenin tamamı yazarın izni olmadan başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Yukarı