PKK kampına MİT'ten özel ekip !

ibrahimyzci

Moderator
PKK'nın Mahmur Kampı'ndaki 11 bin kişi Türkiye'ye geri döndürülecek.Hükümetin başlattığı Kürt açılımı çerçevesinde ilk somut adım Mahmur Kampı'yla ilgili olarak atılıyor.

Bugün gazetesinin haberine göre Kürt sorununun çözümü için yürütülen "Demokratik Açılım" paketinde ilk somut adımı Mahmur Kampı'nda kalan 11 bin vatandaşın Türkiye'ye geri dönmesi oluşturacak...

Hükümetin Kürt sorununa çözüm amacıyla İçişleri Bakanlığı'nın koordinesinde yürüttüğü "Demokratik Açılım" paketinde somut adımlar atılmaya başlandı. Bunun ilk adımını Kuzey Irak'taki Mahmur Kampı'nda kalan 11 bin vatandaşın Türkiye'ye geri dönmesi oluşturacak.

Bu amaçla 1993'te Türkiye'den Kuzey Irak'a göç eden vatandaşların kaldığı Mahmur Kampı'na "özel" bir ekip gönderilmesi benimsendi.

Dışişleri, İçişleri ve MİT mensuplarından oluşacak komisyon Mahmur Kampı'na gidecek. Kimlik tespitini yapacak özel ekip kampta kalanlarla tek tek görüşerek beklentilerini belirleyecek. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü de kampta doğan ve "kimliksiz" olan genç kuşağı nüfus kaydına almak için çalışma başlattı

AA
 
Yukarı