Pilot uydu alıcısı arıza notları.

Deva53

Moderator
PİLOT UYDU ALICISI İÇİN SIK SORULAN SORULAR VE ÇÖZÜMLERİ
************************************************** *


1-Modülatörde görüntü yok. "Service" menusundan "Modülatör Type" 253,254 yada 255 yapılacak.2-Ön panelde 8888 yazıyor. Cihazın fişini Volume +/- tuşlarına basarak takıp "service" menüsüne girilir.Bu aşamada yapılması gereken iki işlem vardır;

1-Restore Database'in üzerine gelip OK tuşuna basılmalı.

2-Clear Database'in üzerine gelip sağ/sol tuşları ile Channel Table seçilip OK tuşuna basılmalı.3-Err2 hatası veriyor. Yüklemeye çalıştığınız cihazın içinde diğer markalar ait bir yazılım var demektir.Kendi markanıza ait yazılımı yükleyiniz.4-Err1 hatası veriyor. Cihaza atılmaya çalışılan yazılım muhtemelen .zip uzantılıdır.Zip programı ile sıkıştırılmış dosyayı açmadan cihaza yükleyemezsiniz.5-Cihazdan cihaza yazılım yüklerken Err2 hatası veriyor. Yükleme yapamazsını.Kendi markanızın yazılımını içinde barındıran başka bir cihaza yükleme yapınız.6-Master Şifre.Kullanıcı şifresi unutulduğu zaman ne yapılmalı? Ebeveyn ayarlarında 1397 sayısı girilmelidir.7-Ön panel tuşları çalışmıyor. "Cihaz ayarları" menüsünden "Ebeveyn ayarları"na girilip "Ön Panel kilidi" kaldırılmalıdır.8-Modulatördeki görüntü karlı yada iki görüntü üst üste biniyorsa. "Cihaz ayarları" menüsünden "Anten Çıkışı" uygun bir kanala alınacak.9-Renkli tuşların özellikleri. Kırmızı:Left/Right/Stereo ses çıkışı.

Yeşil : Zoom özelliği aktif hale geçer.Bu sırada İnfo tuşuna basılırsa Zoom durumunda ne gibi işlemlerin yapılacağını görebilirsiniz.

Mavi:"Manual arama" menusune girer.10-Yükleme yapılamıyor.

1-Kullandığınız kablonun bağlantıları yanlış olabilir.Kullanılan kablolar [2-2,3-3,5-5(Düz Bağlantı)] , [2-3,3-2,5-5(Çapraz Bağlantı] olmak üzere iki çeşittir.Her iki kabloylada yazılım yüklemeyi deneyiniz.

2-Kullanmakta olduğunuz yükleme programını kapatıp bir daha açınız.11-Cihazım sadece Vertical yada Horizontal da arama yapıyor. Uydu ayarları menusunden Polarite Kontrolü VER/HOR a alınız.12- SW00_01_68 yazılım yüklü cihazıma yeni yazılım yüklemek istiyorum. Öncelikle cihaza New_Loaderv2 yi yüklemelisiniz. Yükleme İşlemi Şu Şekildedir:

1-Bilgisayarınızda "Hyper Terminal" den "Bit Per Second(Saniyedeki veri hızı)" ı 57600 yapın.

2-Send(Gönder) butonuna tıklayarak New_Loaderv2 yi seçin.

3-Service menusune girip Download Software e gelerek OK tuşuna basın.

4-Heyper Terminalden Send(Gönder) tuşuna basın.

5-Yükleme tamamlandığında kontrol amaçlı Menu ve P+ tuşlarına basılı tutarak cihazın fişini takın.LOAD yazıyorsa yükleme gerçekleşmiştir.

Şimdi yeni yazılımı cihaza atabilirsiniz.

NOT:Hyper Terminal ile ilgili ayarları "Servis Talimatnamesinde" bulabilirsiniz.

13-Yayın alamıyorum.

1-Uydu ayarları menüsünden Disecq ayarlarını kontrol ediniz.

2- Uydu ayarları menüsünden LNB Beslemenin açık olup olmadığını kotrol ediniz.

3-.LNB,çanak,kablo yada diseqc te bi sorun olabilir onları kontrol ediniz.

http://www.eywah.biz/showthread.php?do=post_thanks_add&p=30166
Alıntı.
 
Yukarı