Nabucco töreninde aksaklıklar da yaşandı

ibrahimyzci

Moderator
339953-2917.jpg


Nabucco Boru Hattı projesi için tarihi imzalar atıldı. Aylardır hazırlığı yapılan bu imza töreninde kargaşa ve aksaklıklar da yaşandı

Aslında herşey güzel başlamıştı. Taa ki, tarihi Nabucco Boru Hattı projesinin imza töreninin yapılacağı otele basın mensupları alınıncaya kadar. Güvenlik araması yapıldı. Ama o kadar uzadı ki, sabırlar daha kapıda tükendi.Tören için gazeteciler otele arka kapıdan, liderler ise ön kapıdan alındı. Gazeteciler liderleri göremedi.Liderler konuşmalarını yapmak için yerlerine geçtiler, ama salonda sadece Anadolu Ajansı ve TRT vardı. Diğer gazeteciler konuşmaları basın merkezinden izledi; daha doğrusu izlemeye çalıştı.

Konuşmalar başladı. Basın merkezinde gözler plazma televizyonlara çevrildi. Ancak Başbakan Erdoğan'ın sadece görüntüsü vardı. Sesi teknik sorunlar nedeniyle basın merkezine bir süre ulaşamadı. Basın mensupları konuşmayı televizyonların internet sitelerindeki canlı yayınlardan takip etmeye çalıştı.Sonunda Başbakan'ın sesi basın merkezine ulaştı. Sorunlar bitti sanıldı. Ama aslında bitmediği Gürcistan Devlet Başkanı Saakaşvili'nin ilk cümleleriyle anlaşıldı. Basın merkezinde bu kez de tercüme krizi yaşandı.

Gazeteciler ise liderleri ilk kez imza töreninde görebildi. Yaklaşık 2 saat sonra.Sorun yaşayan sadece gazeteciler değildi. Enerji zirvesinde asansörde kalanlar oldu. Hem de Enerji Bakanı Taner Yıldız ile Irak Başbakanı Nuri El Maliki.

CNN Türk
 
Geri
Yukarı