Mini FM verici devresi

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Bu kez basit bir mini FM vericisi şeklinde bir radyo sinyali iletiminin nasıl yapılacağını tartışacağız . Bu FM vericisinin MW veya AM frekanslarına göre avantajları vardır. Bu FM vericisi, belirli ses çıkışlarını FM radyo sinyallerine dönüştüren taşınabilir bir cihazdır. Genel olarak, bu FM vericisi yaklaşık 9 metrelik bir menzile sahiptir. Ayrıca basit bir mini FM vericisi de yapabilirsiniz. Bu FM verici devresi, FM dalgalarını iletir, böylece cep telefonlarında, radyolarda ve diğerlerinde kolayca sinyal alabilirsiniz. İhtiyacınız olan bileşenler arasında BC547 transistör, mikrofon,
değişken kapasitör 57pf, indüktör, 4.7K direnç, 330 ohm direnç, 1n kapasitör (102), 10p kapasitör, 9V pil, LED, Havya ve FM alıcı (cep telefonları ile olabilir). İlk olarak, gerektiğinde küçük bir PCB kartı hazırlayın. Sonra hazırladığınız bileşenleri PCB'ye yerleştirin. Bu devrede sinyal ve frekans modülasyonunu yükseltmek için bir BC547 transistörü kullanmalısınız. Bir verici anteni için, bir indüktör kullanarak 0,5 mm'lik bir tel kullanabilirsiniz. Bunun dışında bu mini radyon FM vericisi sinyalini manuel olarak bulmak için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz.
Pemancar FM Radio Mini Sederhana.jpg
 

Yazar: guclusat
Makale başlığı: Mini FM verici devresi
Kaynak URL: Uydudoktoru Forum-https://uydudoktoru.com/
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak dahil olmak üzere makaleden kısa alıntı yapılabilir ancak makalenin tamamı yazarın izni olmadan başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Yukarı