Kaspersky'den netbooklara özel güvenlik

tvtekniker

Moderator
Netbookların internet tehditlerine karşı kapsamlı korunmasını sağlayacak ''Kaspersky Internet Security 2009 for Ultra-Portables'' kullanıcıların hizmetine sunuldu.


953720090103043200962.jpg

25 Temmuz 2009 10:29
Kaspersky'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'de ''ilk'' defa netbooklara özel güvenlik yazılımı olarak satılan ürün, kullanıcılara USB içeren kutularda sunuluyor. Ürün, letmeler linkinden de satın alınabiliyor.
Sadece Intel Atom, Intel Celeron-M ve VIA C7-M işlemcilerine ve Windows XP işletim sistemi bulunan netbooklara yüklenebilen Kaspersky Internet Security 2009 for Ultra-Portables'ın, küçük ekran ve düşük işlem kaynaklarına sahip netbooklarda performans azalması yaşamadan güvenlik sağladığı ifade edildi.
Programın, netbookların küçük ekranları için tasarlanmış arayüzünün de bulunduğu belirtilen açıklamada, internet bankacılığı işlemleri ve alışveriş sitelerinde güvenli şekilde oturum açmak ve şifre girmek için sunulan sanal klavyenin güvenliğini maksimum seviyeye getiren yeni ürünün, zararlı yazılımlara ve phishing sitelerine yönlendiren bağlantıları engelleyerek, internet üzerinde etkin güvenlik içerdiği vurgulandı.
Netbook kullanıcılarının, Kaspersky Internet Security 2009 for Ultra-Portables ile internette dolaşan zararlı yazılım ve casus programı engelleyebileceği, ağ saldırısına ve spam maillere maruz kalmayarak bilgisayarını istenmeyen içeriklere karşı koruyabileceği de kaydedildi.
Programın ayrıca, Wi-Fi gibi kablosuz bağlantıların güvenliğini de sağladığına dikkat çekildi.
 
Geri
Yukarı