İphone & İphone Touch Uygulama Tanıtımları

Arkadaşlar en kısa zamanda iphone ve ipodtouch cihazlarının jailbreak yapılımı hakkında bilgi vericem..

Peki jailbreak nedir?
-En anlaşılır tabiriyle ücretli uygulamaları ücretsiz olarak yüklemek için belirttiğim cihazlara yapılan sistemle yazılımsal anlamda oynama işlemidir..Cihaz bu süreç içinde garanti kapsamı dışında kalır.Ancak cihazı restore yaptıktan sonra jailbreaksız sürümü yükleyip tekrar garanti kapsamına sokabilirsiniz..

Şimdilik bi kaç uygulama tanıtımı ile konuya başlayalım..

iPhone'un bir eksiğide donanım olarak radyo desteklememesi. Ama artık Radyo var. Online radyo uygulaması Radyo sizi radyosuzluktan kurtarıyor. Yerel ve ulusal bir çok radyo kanalını kapsıyor. 3G/Edge ve Wi-Fi üzerinde çalışıyor. Özellikle sunduğu ayarlar işlevselliğini oldukça artırmış. Uyku modundan tutunda sadece Wi-Fi ile çalışmaya kadar çeşitli ayarlar bulunuyor. Çalan radyo istasyonuna ait bilgileri de verebiliyor.
Uygulama AppStore'da 1.99$___________________________________________________________________________________iPhone İngilizce'nizi geliştirmenize yardımcı oluyor. İngilizce öğrenirken en çok zorlanılan bölüm kelimelerin telaffuzlarıdır. İşte bu noktada iPhonic yardımınıza koşuyor. Yazdığınız İngilizce kelimenin size telaffuzunu söylüyor.


Uygulama AppStore'da ücretsiz!
Uygulamaya ulaşmak için Tıklayınız.
_____________________________________________________________________
Facebook, Msn, Google Talk gibi sosyal ağlara bağlanmak için farklı farklı uygulamalar kullanıyoruz. Bütün bu sosyal ağlara ulaşabilmek artık Meebo yeterli olacak. Meboo Facebook, Msn, Google Talk, Yahoo gibi 100'e yakın ağlara tek uygulama ile rahatlıkla ulaşmanızı sağlıyor. Meebo kapalı iken size gelen iletileri ulaştırabilmek içinse Push Notifications desteğine sahip. Konuşma geçmişlerinizi saklamak için Meebo.com ile iPhone arasında senkronizasyon seçeneğide mevcut.


Uygulamaya ücretsiz olarak buradan ulaşabilirsiniz.
_________________________________________________________________________
İlk nesil iPhone ve iPhone 3G'nin sahip olduğu 2mp kamera çok tatmin edici olmasa da özellikle yakın mesafe de hafife alınmayacak kadar iyi. Kamera özellikle döküman fotoğraflamak için gayet yetenekli. Zaten 3Gs'in sahip olduğu kamera otomatik odaklama desteklediği için o bu konuda gayet başarılı.
Her 3 nesil iPhone'da bu yetenek varken bunu kullanmamak olmaz. PDFscanner programıda bu yeteneği kullanmanız için en iyi araçlardan. Çektiğiniz dökümanların fotoğrafları ile PDF oluşturabiliyorsunuz. Üstelik çokta basit. Daha önce çektiğiniz döküman görüntülerini kullanabilir, isterseniz o an dökümanlarınızı fotoğraflayıp PDF oluşturabilirsiniz. Fotoğrafları eklerken sayfa sırasına göre eklediğinizden emin olun. Daha sonra Make PDF butonu ile dosyanıza isim vererek PDF dosyanızı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz PDF dosyasını görüntüleyebilir yada Wi-fi sayesinde gönderebilirsiniz.
Ögrenci arkadaşların sürekli elinin altında bulunması gereken bir uygulama. Malum sınav zamanı yaklaşınca ders notu derdi de başlıyor:) Bu uygulama işinizi çok kolaylaştıracak. Ders notlarını bulduğunuz anda fotoğraflayın. Daha sonra PDF dosyası oluşturup bir seferde rahatlıkla çıktı alıp, sınavlara hazır olun:) Bütün öğrenci arkadaşlara başarılar:)
 
Geri
Yukarı