Half Wave Power Supply (Yarım Dalga Güç Kaynağı)

uydudoktoru

Tanınmış Üye
Yönetici
Yönetici
sadece bir transformatör, bir diyot ve bir kondansatör gerektirir Yarım dalga doğrultucular, basit, ama biz bir güç kaynağı gösterge vermek LED ekledik. 12V için basit bir yarım dalga doğrultucu aşağıda gösterilmiştir
upload_2019-12-1_21-33-40.png
500mA transformatörler genellikle bu devreler için kullanılır. dikkatle eklem yalıtım sonra şebeke akor için birincil teller bağlayın. Bu trafo sekonder tarafındaki üç tel vardır. hem son teller arasında AC gerilim ve 12 ve gerilim herhangi bir ucunu tel karşısında merkezi tel 6'dır. hem son teller bağlı iseniz olarak ve 12 olacak şematik mevcut çıkış DC gerilimi gösterilen sonunda telleri ve merkezi musluk herhangi bir gerilim 6 olacak bağlıysanız.
Bir Veroboard alın ve ana güç kaynağı dışında tüm parçaları lehim. katot ikincil sargı yapma nota bir ucuna lehimleyin IN4003 diyot. Lehim lOOOuf / 25V kondansatör. kondansatör bunu sadece tek yönlü iletişime gerektiği anlamına gelir ki, kutuplaşmış olduğunu unutmayın. pin olumsuz tarafı olabilir işaretlenir. güç kaynağı olduğunu bilmek bir ışık yayan diyot ekleyin. Şimdi seri bir 1K-1A watt direnç kullanın.
LED'ler ayrıca polarize ve işaretli. onlar ters bağlıysanız LED yanmayacaktır. iki kalem ışık hücreleri alın ve Red uçları pozitif ve negatif LED sonra üzerinde yol açmak ve denemek bağlayın. (Katot ve anot şu an için unutun.) Bunu sadece tek bir yönde çalıştığını bilir. Aynı zamanda bir diyot nasıl çalıştığını açıklar. Don't 5 V ve akım kapasitesi son derece sınırlıdır ötesinde çalışamaz 12 V LED'leri doğrudan bağlayın. çok sağlam cihazlar olmasına rağmen, her zaman bir akım sınırlayıcı direnç ile kullanılması gerekir.
 

Eklentiler

  • Half Wave Power Supply.zip
    18,8 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:
Geri
Yukarı