Fujitsu Serisi (GS1180,GT5000,S2000,Hiremco1453) Yazılım Yükleyicisi ve kanal editörü

FORCİBLE20

GOLDMASTER AR-GE DESTEK
STB Management programının türkçeleştirilmiş versiyonu, sayın Tasarım tarafından tamamlanmıştır.

Arkadaşımıza, verdiği tüm emekler için teşekkür eder, saygılar sunarız.

Yaptığım testlerde, program stabilitesinin tam olduğunu ve tüm fonksiyonlarının sorunsuz çalıştığını ifade etmek isterim.

Ancak, daha önce bu konuda emek vermiş olan Sayın kıpkıp'ın türkçeleştirmesinde olduğu gibi, gözden kaçan bazı noktalar olabilir. Yeri gelmişken, sayın kıpkıp'a da, tüm emeklerinden ötürü teşekkür ederiz.

Şimdi, SEOUL çalışma ekibinin, ekte verdiğim türkçeleştirilmiş versiyonu indirmesini, ve bu programla yapılabilecek her türlü yükleme/indirme işlemini uygulamasını rica ederiz.

Eğer program başarılı olursa, www.merihvideo.com.tr'de de yayınlanacaktır.
 

Eklentiler

STB Manager'da Kanal Listesi Düzenleme

Programı çalıştırdıktan sonra cihazda saklı ayarlarımızı Load Settings From Box diyerek STB'ye çağırıyoruz.

loadsettingsek9.jpgKanal listemiz 10-15 sn. bekledikte sonra STB'de gözüküyor.

kanallistesikj8.jpgDüzenlemek istediğimiz kanalın üzerindeyken sağ tıklıyoruz. Açılan pencereden "move" ile kanalı taşıyabilir, "delete" ile kanalı silebiliriz. Çoklu kanal seçmek için klavyedeki ctrl tuşuna basılı tutarak kanal ismine tıklayabiliriz.

movedeletefn6.jpgDüzenleme bittikten sonra Save As komutuyla listeyi pc'de saklayabiliriz.

saveastw2.jpgDüzenlediğimiz kanal listesini cihaza yollamak için Send Settings to Box komutunu kullanıyoruz. "Modify Default Channels the same" sorusuna eğer cihazın yazılımıyla beraber gelen kanal listesini (fabrika ayarlarına dön dediğimizde yüklenen liste) yeni kanal listemizle değiştirmek istiyorsak "evet"i seçiyoruz. Evet seçildiğinde artık fabrika ayarlarına döndüğümüzde bu yolladığımız liste yüklenecek.

sendsettingsri2.jpgPC'de yedeklediğimiz kanal listemizi daha sonra tekrar STB'ye çağırmak için Open komutunu kullanıyoruz. dosya türünün stc olmasına dikkat edin:

selectstcyi0.jpgRadyo listesini düzenlemek için R butonuna basın:

radyoou4.jpg
 
Son düzenleme:
Geri
Yukarı