En ilginç Photoshop hataları

tvtekniker

Moderator
Çeşitli firmaların photoshop kullanarak hazırlattırdıkları reklam görselleri, her zaman iyi sonuçlar vermeyebiliyor. İşte birbirinden çarpıcı hata örnekleri...

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre Microsoft'un Polonya'daki PhotoShop skandalı konuşulmaya devam ediyor. Reklam görsellerinde kullanılan PhotoShop çalışmaları, tıpkı Microsoft örneğinde olduğu gibi, kimi zaman firmaları zor durumda bırakabiliyor.

Bunların sebebi yeteneksiz grafikerler mi yoksa dikkatsiz koordinatörler mi bilemiyoruz, fakat ortada olan bir şey var ki, o da ortaya çıkan sonuçların son derece keyifli olduğu.
Photoshop kullanmak marifet ister. Bu yazıda yer alan görseller, karşılaşabileceğiniz en ilginç ve sıra dışı photoshop hatalarını içeriyor. Kimisine gülecek, kimisine şaşkınlıkla bakacaksınız. İşte karşınızda en ilginç photoshop hataları.
Microsoft
Dünya çapında ses getirmiş en güncel hata ile yazıya başlıyoruz. Bizlerin de siz okuyucularımızla paylaştığımız üzere, Microsoft bu sıralar ırkçılık suçlamalarıyla karşı karşıya.

Firma, Polonya'da kullanacağı reklam görseli için, zenci bir ofis çalışanının kafasını beyaz bir insanla değiştirerek tüm dünyanın tepkisini çekmişti. Her yerden tepki alınca da görseli geri çekti ve bu sabah özür dilediğini açıkladı.
Microsoft'un konuyla ilgili savunması ise "Polonya'da kullanacağımız reklamda zenci bir insanın olması reklamın inandırıcılığını azaltacaktı. Biz de ırkçı düşüncelere kapılmaksızın bu şekilde bir çözüm geliştirmiştik" şeklindeydi.


 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı