Elektiriğe büyük zam geliyor

tvtekniker

Moderator
TETAŞ, 1 Ekim'den geçerli olmak üzere toptan elektrik fiyatına yüzde 20 oranında zam yapılmasını istedi. Başvuru kabul edilirse, perakende elektrik fiyatına %10 yapılması gerekecek Türkiye Elektrik Ticaret AŞ (TETAŞ), 1 Ekim’den geçerli olmak üzere elektrik fiyatına yaklaşık yüzde 20 oranında zam yapılması için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) başvurdu. Reuters’a bilgi veren bir enerji yetkilisi, “Başvuruyu bu hafta ya da gelecek hafta EPDK değerlendirip karar verebilir” dedi. Mevzuat gereği yılı zararla kapatmaması gereken TETAŞ açısından, zammın yapılması kaçınılmaz gözüküyor. TETAŞ’ın tarifeleri, Elektrik Piyasası Yasası kapsamında EPDK tarafından onaylanıyor. Elektrik toptan satış şirketi olan TETAŞ, elektrik dağıtım şirketlerine elektrik veriyor.

TETAŞ’ın elektriğin toptan fiyatına yaptığı zammın ardından elektriğin perakende satış fiyatına da zam kaçınılmaz hale geliyor. Şayet TETAŞ’ın yüzde 20 oranındaki zam talebi kabul edilirse perakende elektrik fiyatına yüzde 10 oranında zam yapılması gerekecek. Ancak bu tip zam kararlarında Başbakan Erdoğan devreye girdiği için zam oranının yüzde 5’de tutulabileceği de belirtiliyor. TETAŞ’ın zam kararında döviz kuru etkisi ve elektrik alım maliyetlerindeki artışın gerekçe olarak gösterildiği öğrenildi.

 
yorum

Kürt açılımında elektrik parasını verecekler diye kaidemi var yok.siz kürtsünüz siz yakın bizim saf millet öder diyolar.sonuçta kürtlere açılım yapılıyor dimi.doğuda düğünlerde altın kilo ile burada ve diğer yerlerde gram ile takılıyor.nerden geliyor bunlara bu değirmenin suyu.Tayyip bey açılım desin adalet desin hak desin hukuk desin.Bizim hakkımız nerede.neden başkasının kaçağının parasını bizden alıyorlar.Adalet nerde.Kalkınma nerde(Sadece Doğuda).Eğerki onların yaktığı elektrik parası cebimizden çıkıyorsa Haram olsun hakkımız.
 
Geri
Yukarı