Dsr-500 sıkça sorulan sorular

FORCİBLE20

GOLDMASTER AR-GE DESTEK
DSR-500 SIKÇA SORULAN SORULAR​
Soru 1) Cihazımı fişe taktığımda, ekrana görüntü gelmesi oldukça uzun sürüyor. Sebebi nedir?
Yanıt: GS1180 uydu alıcısı, ilk açılışında, uydu ile bağlantı kurarak, yeni bir yazılım mevcut olup olmadığını kontrol etmektedir. Bu işlem, yaklaşık olarak 15 saniye sürmektedir. Eğer cihazınızın açılması daha uzun sürüyorsa, merkez teknik servisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
Soru 2) Fabrika ayarlarına geri dön butonuna bastığımda, TRT1 kanalı ile başlayan yeni bir kanal listesi oluşturuluyor. Neden?
Yanıt: Cihazınız, Türksat ve Hotbird uydularında yeni çıkan bütün kanalları, otomatik olarak bulma özelliğine sahiptir. Fabrika ayarlarına geri dön butonuna bastığınızda, daha önceden uydudan alınmış olan güncellenmiş kanal listesi hizmetinize sunulmaktadır.
Soru 3) Yayın Akışı Menüsünde, programların belirmesi uzun sürüyor, neden?
Yanıt: Merih Video, siz kullanıcıların memnuniyetini arttırmak amacıyla, 10 kanalın 1 haftalık tum yayın akışını hizmetinize sunmaktadır. Haliyle bütün bu bilgiler uydudan yayınlanmakta ve cihazınıza indirilmesi belli bir süre almaktadır. Daha sonraki versiyonlarda hızlandırma çalışmaları yapılacaktır. Lütfen güncel yazılım olup olmadığını kontrol ediniz.
 
Geri
Yukarı