Domuz Gribi Olan Ülkeler...

ucanvekacan

Gold Member
Dünya Sağlık Örgütü, artık hiç bir yer güvenli değil dedi. Profesör ürküten rakam verdi. Şu anda hangi ülkede virüs var?
Domuz gribini tespit etmek için sınırlarda yapılan sağlık kontrolleri ile ısıya duyarlı kameralar işe yaramadı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bu önlemlere rağmen virüsün hızla yayıldığını açıkladı.

Meksika'da domuz gribinden öldüğü sanılan kişi sayısı 152 oldu. Ölenlerin sadece 20'sinin domuz gribinden hayatını kaybettiği kesinleşti, diğer ölümlerde domuz gribinin etkisinin olup olmadığı araştırılıyor. Şu ana kadar Meksika dışında domuz gribinden hayatını kaybeden olmadı.
VİRÜS AVUSTURYA'YA DA ULAŞTI
Avusturya'da ilk kez şüpheli bir vakaya rastlandı. ORF televizyonu, Meksika'dan gelen 28 yaşındaki kadının domuz gribi belirtileri gösterdiğini duyurdu. Kadının Steyr kentindeki hastanede karantinaya alındığı belirtildi.
TAYLAND'DA BİR KİŞİ KARANTİNADA
Tayland'da da bir kadın karantina altına alındı. Kısa zaman önce Meksika ve ABD'de bulunmuş ve hafif ateşi olan 42 yaşındaki kadının tahliller için başkent Bangkok'ta hastaneye kaldırıldığı belirtildi.
KANADA'DA ÖĞRENCİLER KARANTİNADA
Kanada'da, kesinleşen 6 domuz gribi vakasından 4'ünün görüldüğü Nova Scotia eyaletinde 27 öğrenci hastalık şüphesiyle yurtta karantinaya alındı.

MEKSİKA'YA GİTTİ VİRÜS GETİRDİ
Meksika kaynaklı domuz gribi İsrail'e de ulaştı. İsrail Sağlık Bakanlığı, önceki gün Meksika'dan gelen ve domuz gribi şüphesiyle Tel Aviv'in kuzeyindeki Netanya'da bir hastanede iki gündür gözetim altında tutulan kişinin hastalığa yakalandığını doğruladı.
YENİ ZELANDA'DA 11 KİŞİDE VİRÜS
Yeni Zelanda'da kesinleşmiş 11 domuz gribi vakası görüldüğü açıklandı. Yeni Zelanda Sağlık Bakanı Tony Ryall, ülkedeki 11 kişide domuz gribi görüldüğünü, şüpheli vaka sayısının da 43 olduğunu kaydetti.
Domuz gribi görülen kişilerin, Meksika'ya geziye gidip dönen bir okulun öğrenci ve öğretmenleri olduğu belirtildi. Şüpheli vakalardan 8'inin de domuz gribi olma olasılığının yüksek olduğu kaydedildi.
İNGİLTERE'DE BALAYI KABUS OLDU
İngiltere'de şuanda tespit edilmiş iki vaka var. Bunlarda Meksika'ya balayına giden yeni evli bir çift...
Domuz gribi salgınından etkilenen ülkelerle ilgili son durum şöyle:Ülkeler Ölü sayısı Kesinleşen vaka sayısı Şüpheli vaka sayısı
Meksika 152 18 1600
ABD 0 51 0
Kanada 0 6 27
İspanya 0 1 26
Avustralya 0 0 19
Yeni Zelanda 0 11 21
İsveç 0 0 5
İngiltere 0 2 0
Almanya 0 3
İsrail 0 1 3
Fransa 0 0 4
Norveç 0 0 1
Güney Kore 0 0 1

Fransa'da henüz domuz gribi vakası tespit edilmezken, İspanya'da bir, İskoçya'da 2 vaka doğrulandı

 
Geri
Yukarı