DC 0-300V Arası ayarlı güç kaynağı

Bişey anlaşılmıyor ki,
Mesela trafo kaç volt-amper?
Yaptığın cihaz 300voltta kaç ampere kadar verebiliyor?
Hiç test edildi mi? Çalışıyormu?

Bide bişey sorucam, bu regülatör de 0-300volt arasında ayarı nasıl vereceğiz? Bir fikrin varmı? Pot falan takılmamış da

Son düzenleme:
Bişey anlaşılmıyor ki,
Mesela trafo kaç volt-amper?
Yaptığın cihaz 300voltta kaç ampere kadar verebiliyor?
Hiç test edildi mi? Çalışıyormu?

Bide bişey sorucam, bu regülatör de 0-300volt arasında ayarı nasıl vereceğiz? Bir fikrin varmı? Pot falan takılmamış da
Nasıl anlaşılmıyor mesela trafoda 220v ac yazıyor ve oranı ise 1:1 yazıyor yani çıkış 220v ac trafo izalasyon yapıyor aynı zamanda akımı düşürüyor direkt olarak şebekeden almıyor akımı düşüktür. VR1 500K potansiyometre takılmış

Nasıl anlaşılmıyor mesela trafoda 220v ac yazıyor ve oranı ise 1:1 yazıyor yani çıkış 220v ac trafo izalasyon yapıyor aynı zamanda akımı düşürüyor direkt olarak şebekeden almıyor akımı düşüktür. VR1 500K potansiyometre takılmış
Abi kusuruma bakmayın yeni başladığım için anlamakta güçlük çekiyorum, vr1 'i normal direnç olarak düşündüm, bunun çok yüksek akımlısını yapmak için ne gibi değişiklikler yapabilirim, mesela ben bu cihazın 20 amperlisini yapmak istesem hangi parçaları neyle değiştirmem gerekiyor?
Ve buna sadece voltaj değil aynı zamanda amper ayarı da yapabilmek istiyorum ne gibi eklemeler yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler

Geri
Yukarı