Dünyayı bir de C3 Visiodrive’dan seyredin!

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
CITROËN’in B segmentinde farklı tasarımı ile öne çıkan C3 modeli yenilendi. Türkiye’de 3 farklı versiyon ile 19 Şubat’ta satışa sunulan Yeni Citroën C3 27.300 TL gibi son derece iddialı bir lansman fiyatıyla satışa çıktı. Yeni Citroën C3, CITROËN’in “Créative Technologie” imzasını vurgulayan özel “Zenith” ön camı sayesinde görüş açısını maksimuma çıkarıyor.

Markanın “Créative Technologie” imzası ile tanımladığı yeni kimliğinin bir diğer güçlü ürünü olan ve B segmentinde farklı tasarımı ile öne çıkan Yeni Citroën C3; dış tasarımı ile C3’ün güçlü ve dinamik tasarımını daha da ileriye taşıyor.

Yeni Citroën C3’te teknolojik açıdan birçok farklılık bulunuyor. Yeni C3, dış tasarımında teknolojisine vurgu yapan güçlü çizgilere, iç tasarımında kaliteli ön panel ve farklı krom detaylarıyla özel bir görünüme sahip.

Yeni Citroën C3, sağlam yol tutuşu, dinamik sürüş özellikleri sayesinde şehir içinde olduğu kadar uzun yolda da sürüş konforu sunuyor.

Yeni C3, motor ve ekipman seviyelerine göre farklılık gösteren Attraction, Confort ve Exclusive versiyonları bulunuyor.

Yeni Citroën C3’ün exclusive versiyonunda yer alan ve sınıfındaki diğer otomobillerden farklılaşmasını sağlayan en önemli özelliklerinden birisi görüş açısını maksimuma çıkaran “Zenith” ön camı. “Visiodrive” özelliği sayesinde yuvarlatılmış özel ön camın benzersiz yapısı ve uzunluğu sürücüye yukarıya doğru ekstra 80 derecelik limitsiz bir görüş açısı sunuyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Visiodrive Özelliği ile + 80 Derecelik Görüş Açısı
Yeni Citroën C3’ü sınıfındaki diğer otomobillerden farklılaştıran özelliklerinden birisi görüş açısını maksimuma çıkaran “Zenith” ön camı. CITROËN’in teknoloji alanındaki önemli yeniliklerinden birisi olan C4 Picasso’daki “Visiospace” özelliğinin ikinci nesil temsilcisi “Visiodrive” özelliği sayesinde yuvarlatılmış özel ön cam sürücü koltuğunun arkasına kadar devam ediyor, bu sayede son derece aydınlık ve ferah bir iç mekan sağlanırken; ön camın benzersiz yapısı ve uzunluğu sürücüye yukarıya doğru +80 derecelik limitsiz bir görüş açısı ile yepyeni bir sürüş deneyimi sunuyor. Böylece toplam görüş açısı 108 dereceye yükseliyor.

Sürücü ve yolcu konforunun maksimum derecede düşünüldüğü Yeni Citroën C3’ün özel “Zenith” ön camının 25 cm’lik üst kısmı gittikçe artan bir şekilde renklendirildiği için hem ön yolcular için güneş ışığına karşı optimum seviyede koruma sağlanıyor hem de bu şeffaf yapı sayesinde görüş alanı engellenmiyor. Yeni Citroën C3, geniş camlı yüzeyi ve araç kokulandırma sistemi sayesinde tüm yolculara akustik konfor ve sarsıntı kontrolünün yanı sıra, optimum seviyede bir görüş alanı ve ferahlık sunuyor. Yeni C3, daha geniş görüş açısı ve aydınlık sunarken, CİTROËN’in karakter özelliği olan güvenlik teknolojileri ve sürüş keyfinden de taviz vermiyor.

Akıllı Tasarım
Yeni Citroën C3 oldukça iddialı bir araç. Bir önceki modelden miras aldığı, DNA’sına kayıtlı olan bu özelliğini, daha sıkı ve akıcı hatları ile muhteşem bir şekilde pekiştirerek daha enerjik bir görünüm sergiliyor.

Markanın yeni tasarlanmış şeritlerine yer veren Yeni Citroën C3 , önünde uzayıp giden yolları yutacakmış gibi görünen bir ızgaraya sahip. Bumerang şeklindeki farları ve kokpiti çepeçevre saran cam yüzeyi ile araç güçlü, sportif ve dayanıklı bir görünüm sergiliyor. Yeni C3’ün segmentinde kabul gören kalite seviyesi özellikle yüzey, döşeme ve kaplamalarda kendini gösteriyor. Krom kaplama kapı kolları, yan çıtalar ve ön alt ızgara kalitenin kendini gösterdiği parçalardan sadece birkaçı. 10 farklı gövde rengi ve 15-16 inç boyutlarındaki jant seçenekleri kalite anlayışındaki ilerlemeyi açıkça gösteriyor.

Yeni Citroën C3’ün kabini tasarımı, kullanımı ve materyalleri ile premium kaliteyi simgeliyor. Ön göğsün yatay tasarımı, gösterge panelinin üzerinde “asılı” gibi duran güneşlik, özenle tasarlanmış direksiyon simidi ve direksiyon simidine entegre kontrol düğmeleri kabine şıklığı ve kullanışlılığı taşıyor. İç mekanda ve ön panelde kullanılan krom ayrıntılar ile Yeni C3 döşeme ve kalite konusunda fark yaratıyor.

Yeni Citroën C3, pazarın en kompakt araçlarından birisi. 3.94 m uzunluğu, 1.72 m genişliği ve 10.2 m dönüş çapı ile şehir içi kullanımda büyük rahatlık sağlıyor. Yeni C3, kompakt bir otomobil olmasına karşın geniş kullanım alanları da sunuyor. Yeni C3’ün 300 litrelik bagaj hacmi ve çeşitli saklama bölmeleri ailelerin kullanımı için küçük otomobil segmentindeki araçlardan beklenmeyecek seviyede kolaylık sağlıyor. 300 litrelik bagaj hacmi ile Yeni C3 sınıfının en büyük bagaj hacmine sahip.

Detaylarda Gizli Kalite
Yeni Citroën C3’ün tasarımında ve üretiminde en gelişmiş teknolojilerden, sistemlerden ve ekipmanlardan faydalanıldı. Güvenilirliğin maksimum düzeyde olmasını sağlamak ve tüm aksaklıkları gidermek için araç, piyasaya sürülmeden, önce toplamda 2 milyon kilometreyi bulan çok sayıda test sürüşüne tabi tutuldu.

Yeni Citroën C3, oldukça sıkı tutulan bu trasarım sürecinin ardından PSA’nın Aulnay ve Poissy fabrikalarındaki yoğun üretim sürecine girdi. Üretim sürecinde de birinci öncelik kaliteye aitti. ISO 9001-belgeli, modern ve gelişmiş üretim ekipmanlarının kullanıldığı Aulnay fabrikası tam kapasiteli bir şekilde yeni C3 üretimi için faaliyet gösterdi. Ayrıca fabrika, PSA'nın yeni üretim sistemi ve yalın imalat politikası doğrultusunda tamamen yenilenerek; yeni, tek akışlı organizasyon sistemine geçti. Böylece hem üretim kalitesi hem de hızı artırıldı.

“Connected” Car
Ses izolasyonundaki güçlü özelliğiyle Yeni Citroën C3, akustik konfor bakımından sınıfındaki en iyi otomobil. Oldukça huzurlu ve dingin bir iç ortam sunmak için sarsıntı, rüzgar ve yol gürültüsünün minimum seviyelere indirildiği Yeni C3, üstün ses yalıtımı ile karmaşadan ve gürültüden uzak bir sürüş alanı sağlarken, aynı zamanda teknolojinin avantajlarından da yararlanmak isteyenler için dış dünya ile sürekli iletişim halinde olmayı sağlayan özellikler ile donatılmış. Direksiyondan kontrollü CD ve mp3 çalarlı müzik sistemi, USB Box (USB girişi, iPod uyumluluğu, Bluetooth hands free özelliği) ve bunlardan maksimum verim alınmasını sağlayan 6 hoparlörü ile Yeni C3 “Créative Technologie”yi bir adım ileri götürüyor.

Etkileyici ve Güçlü Sürüş Performansı
Yeni Citroën C3, sağlam yol tutuşu, geliştirilmiş ağırlık kontrolü ve aerodinamikleri sayesinde şehir içinde olduğu kadar uzun yolda da sürüş konforu sunuyor. Yeni C3’te, MacPherson tipi ön süspansiyon, esnek çapraz kirişe sahip yeni bir arka aks ve değişken elektrikli hidrolik direksiyon bulunuyor. Ayrıca Yeni C3, oldukça etkili bir denge kontrolüne ve çevikliğe sahip. Özellikle çarpışmaları önlemek için yapılan ani manevralarda sürücüye net bir sürüş kolaylığı sunarak aracın kontrolünü yeniden kazanmasını sağlıyor.

Sürüş performansının yanı sıra, Yeni C3'ün ön plana çıkan en önemli özelliklerinden biri de güvenlik. En önemli önceliği yolcu güvenliği olan Yeni C3'ün ön aksında havalı disk frenler ve Elektronik Fren Güç Dağılımı (EBD) ve Acil Fren Destek Sistemi (EBA) ile birlikte kullanılan ABS sistemi standart olarak bulunuyor.

Aracın üst donanım seviyesinde standart olarak altı hava yastığı (sürücü, ön yolcu, yan ve perde), hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı, Tüm koltuklarda 3 noktada sabitlenen emniyet kemerleri bulunuyor. Çocukların güvenliğini sağlamak için de iki yan arka koltukta tüm modellerde standart olarak bulunan Isofix bağlantıları yer alıyor.

CO2 emisyonu Azaltma Programı
Yeni C3, markanın çevreye duyarlı ve ekonomik motor seçenekleriyle piyasaya sürülüyor. Bu motorlar arasında 2 adet HDi (1.4 HDi 70 HP, 1.6 HDi 90 HP) ve 1 adet benzinli (1.4i 75 HP) motor yer alıyor. İlk etapta 5-vitesli düz şanzıman ile satışa sunulacak olan Yeni C3’ün 1.6i otomatik şanzıman seçeneği de 2010’un ilk yarısında piyasaya sunulacak
Yeni C3’ün karbondioksit emisyon seviyeleri CITROËN’nin çevre koruması konusundaki lider konumu ve bu yöndeki politikaları ile de birebir uyumlu. Dizel motorlar ortalama 118 g/km seviyesinde bir karbondioksit emisyonuna neden olurken benzinli motorların emisyon seviyesi 134 g/km ile 160 g/km arasında değişiyor.
 
Geri
Yukarı