Bilmediğiniz (fakat Bilmeniz Gereken) 4 Yazılım

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Çoğumuz konusunda uzmanlaştığına inandığımız yazılımları kullanıyoruz. Fakat bunların dışında işinize çok yarayabilecek hatta bu yazılımların yerlerini bile alabilecek programlar olduğunu hiç düşündünüz mü?

İşte büyük ihtimalle bilmediğiniz fakat bilmeniz gereken 4 yazılım:

1) F.lux

Geceleri ekran parlaklığından rahatsız oluyorsanız ekran renklerini otomatik olarak günün saatine bakarak değiştiren f.lux çok işinize yarayacaktır. Koordinatlarınızı yazdıktan sonra fazla bellek harcamayan bu programın arka planda çalışmasına izin verdiğinizde gün ilerledikçe ekran rengi göz yormayan bir hal alıyor.

flux500x228.jpg


İndirmek ve program hakkında daha fazla bilgi almak için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz:

F.lux: software to make your life better


2) Speedfan

Hızaşırtma (Overclock) ile uğraşanlardansanız bu yazılımı kesinlikle duymuşsunuzdur. Duymayanlar için tekrar ön plana çıkarsak iyi olur...Speedfan sayesinde sistem sıcaklıklarını ve fan hızlarını anlık olarak görebilirsiniz. Eğer sisteminizin çok sesli çalıştığını veya fazla ısındığını düşünüyorsanız Speedfan size yardımcı olacaktır. Bu yazılım otomatik olarak sıcaklık değerlerine göre fan hızlarını ayarlayarak sistemin sıcaklık & ses dengesini kurmanıza yardımcı olur. Ayrıca sistemin kritik ısıya ulaştığı zamanlarda da sizi uyarır ve olası donanımsal tehlikelere karşı tedbirli olmanızı sağlar.

speedfanm.jpg


Bu sayfadan daha fazla bilgi alıp yazılımı indirebilirsiniz:

Download SpeedFan - Access temperature sensor in your computer


3) Drive Namer

Bu basit fakat kullanşlı yazılım sayesinde DVD ve CD sürücülerinizi isimlendirebilirsiniz. Eğer birden fazla sürücünüz varsa Windows bu sürücülerin isimlerinin değiştirilmesine izin vermediğinden CD/DVD yazarken karışıklık çıkabilir. Drive Namer sayesinde sürücüleri isimlendirerek olası karışıklıkları önleyebilirsiniz.

drivenamer500x78.jpg


İndirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

http://www.ghacks.net/wp-content/uploads/2009/03/drive_namer_net2.zip


4)Deltacopy

Deltacopy gelişmiş bir yedeklemey yazılımıdır. Server üzerinden verilerinizi yedekleyerek ağa bağlı bilgisayarlar için ideal bir yazılım haline gelir. Maalesef diğer üç yazılımın aksine Deltacopy ücretli bir yazılım...

windowsbackupsoftware50.jpg


Daha fazla bilgi için:

ASCOMP Software GmbH - Data backup with BackUp Maker

alıntıdır
 
Geri
Yukarı