Arızaları ve Çözümlerini Burda Paylaşalım

tvtekniker

Moderator
Merhaba arkadaşlar.Uydu alıcıları sorunlarını ve çözümlerini burda paylaşalım.
 

Yazar: tvtekniker
Makale başlığı: Arızaları ve Çözümlerini Burda Paylaşalım
Kaynak URL: Uydudoktoru Forum-https://uydudoktoru.com/
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak dahil olmak üzere makaleden kısa alıntı yapılabilir ancak makalenin tamamı yazarın izni olmadan başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.

uydudoktoru

Tanınmış Üye
Yönetici
Yönetici
güzel bir konu yeni keşfettiğimiz arızaları ve bılenen marka arızalarını ayrı başlık açarak yenı konu oluşturabiliriz
 

seyyahnet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
merhaba.
ben bir soru sormak istiyorum.
beslemelerde kullanılan DMO365R entegrenin yerine 5MO365 kullanılabilirmi.
isim benzerligi var. iç yapı benzerligide olabilir belki.
kolay gelsin
 

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
denemedim ama bence olmaması lazım yapıları farkldıır görev alanlarıda farklıdır ama kesın emın olmak ıcın denemekte fayda var
 

052morşimşek

Gold Member
arkadaşlar bestech 302 model uydu alıcısı besleme devresindeki üç ayaklı transistörü bozuk.değeri_D13009k. bir kaç elektronikçide bulamadım yerine ne takabilirim.
 

star manager

Üye
Kayıtlı Üye
elimde dcr 9001 uydu alıcısı var skarttan görüntü yok ses var vcrdede aynı sorun acaba ne yapılabilir...skart girişini soğuk lehimle tazeledim işe yaramadı...
 

morbeyaz52

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
arkadaş bende taplin 18000 fta var sorun şu kumandadan kanalları gezerken çihaz kendini kitliyor kumanda görev yapmıyor çihazı fişden çekip taktımı çalışıyor ama yine aynı sorun devam ediyor şimdiden yardımlarınız için tşkler
 

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
burdaki yazılım zaten usb li cihazınıza olmaz arkadaşım yanlış yazılım yüklediğinizden cihaz çömüştür.bilgisayardan program yükleyebilirseniz erom yükleyici ile 89000usb yazılımını yükleyiniz eğer yazılımı almazsa servise göndermeniz gerekecek.
 

jordan61

Üye
Kayıtlı Üye
slm sn ustalarım.kyoto 9500d cihazım bir süredir durup dururken açılıp kapanıyordu.sonra yine kapandı ve daha açılmadı.fişe takılı kalmadan 2 gün durdu.tekrar fişe taktım .bu sefer açıldı fakat tvye bağladağımda display yine gitti.beslemeyi kontrol ettim bir tane çıkışta 8v olması gereken yerde 6.5 v var,diğerlerinde yazan değerlerden 1-2 volt yürsek.bu normalmidir.lnb çıışında ise 1.6 v var.herhangi bir yanmış devre elemanı yok.kondansatörleri kontrol ettim sağlam.soğuk lehimde göremedim.sizce ne yapmam lazım.teşekkürler.
 

tvtekniker

Moderator
beslemede bulunan kondansatorler sağlam görünse dahi değiştirin.özellikle 8v kondansatorlerini değişin.ölçümlerde ve görünüşte kondansatorler sağlam görünür.
 

jordan61

Üye
Kayıtlı Üye
beslemedeki 400v luk büük kondansatör hariç tümünü değiştirdim.fakat yine 8v olması gereken gerilim 6.5v 22v olması gereken gerilim 24v çıkıyor.ilgilendiğiniz için teşekkürler.başka ne önerebilirsiniz.
 

aye

Üye
Kayıtlı Üye
elimde sunny 7010 cihaz var yıldırımdan dolayı besleme calışmıyordu diyotları degişince besle voltajları cıkışları geldi fakat voltajları eksik cıkıyor mesela 5v olması gereken cıkış 3.5 cıkıyor tecrübeli arkadaşlrın yardımlarını bekliyorum
 

abdus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
bende minton 5860 var. sorun şu fabrika ayarlarına döndürdük ama şimdi yeniden uydu ekleip kanalları bulmuyor ne yapabilirm ? şimdiden teşekkür ederim..
 
Yukarı