APEX B500

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Son zamanlarda ortaya çıkan ApeX markasının güç amplifikatörü devresini dikkatinize sunuyoruz. Modele B500 denir. Üreticinin bir güç amplifikatörünün ana karakteristik özelliğini işaretleme adına yatırım yaptığını tahmin etmek kolaydır. Bu, elbette, amplifikatörün çıkış gücüdür. Sırasıyla, yük direnci başına en az 2 ohm olan 500 watt'tır.

Eklendi: Sunulan Apex B500 amplifikatörü (daha kesin olarak, iki çalışma kopyası) köprü modunda çalışabilir. Bunun için A ve B diyagramlarında belirtilen ayrı girişler sağlanır. Bağlantı şeması ve prensibi aşağıda 6. açıklamada açıklanmıştır . Köprü bağlantısı ile güç amplifikatörleri 8 ohmluk yük başına 700 ... 800 watt verebilir.

İşte bir güç amplifikatörünün şeması:

apex_b500.jpg


apex_amplifier_b500.jpg


Güç amplifikatörü, AB sınıfı bir bipolar transistördür (girişte bir operennik bulunmasına rağmen, hibrid tip olarak sınıflandırılabilir). Omuz başına 55 ila 90 volt arasında bipolar güç. Bir voltaj dönüştürücü kullanırken, bir araba amplifikatörü olarak kullanılabilir . Bu durumda, besleme voltajı 2 ohm'luk bir yükte en az +/- 55 volt olmalıdır. Bu, beyan edilen güç çıkışını elde etmek için yeterli olmalıdır.

İşte radyo bileşenleri bulunan devre kartının çizimi:

apex_b500_plata.jpg


Baskılı devre kartının daha görsel bir versiyonu (boyutlar 220 - 52.5 mm):

apex_b500_plata_1.jpg


Tabii ki, güç amplifikatörü son aşamasının transistörlerinin bir radyatör üzerine dikilmesi gerekir. Ek olarak zorlamalı soğutma kullanmak daha iyidir.

apex_amplifier.jpg
 

Eklentiler

  • Apex B500.zip
    5,7 MB · Görüntüleme: 298
Geri
Yukarı