0-25Volt 0 - 5 Amper Arası Ayarlı Güç Kaynağı Devresi

Cok soru sordum kusura bakmayin...şemadaki T6 BC337 BASKİ DEVREDE YOK.R7/1 R7/2 NEYİ İFADE EDİYOR.baski dewre suanki hali ile kullanildimi.çalisiyor mu?
T6 transistörü kullanmayacaksanız R7/1 R7/2 toplam değerini veriyor yani pcb de t6 olmadığına göre 9.4k yada 10k bir direnç bağlayacaksınız demek oluyor.

• Beğen
Tepkiler: M.y
upload_2020-5-18_0-20-47.png
DEVAMI ektedir.

Eklentiler

• BP.pdf
    26,7 KB · Görüntüleme: 83
  • BP_PCB.pdf
    13,2 KB · Görüntüleme: 82
  • BP_COMP.pdf
    20,7 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
upload_2020-5-20_17-41-33.png
Yeni Tasarım

Eklentiler

• lm324besleme.zip
    48,2 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleme:
Şimdi atelyemden çıktım eve,,mutlu olarak zira sorunsuz çalıştı yeni güç kaynağım.. başka bir güç kaynağı devresi ( akım koruma devresi de mevcut ) ..Ben onu ekleyim sayfaya yapmak isteyenler yararlansın ..Oto ampülünü voltaj düşmeksizin yakıyor..Kısa devre ettim kısa devre koruma devresi de sorunsuz çalışıyor.. Marifet hızlı diyotta..Şemasında BA157 verieln diyor 150ns fakat benim Çinden bulduğum diyor 75ns de devreye giriyor.. Koruma süper..
TEK BEĞENMEDİĞİM tarafı çıkış transistorlerinin çok yakın olması..PCB yi yeniden düzenleyerek hazırlayacak

dvDpOX.jpg

OTO AMPULUNUN YANAR HALİ..ALT RESİM KISA DEVRE ETME SONRASI YANAN KIRMIZI LED ..
lqplbJ.jpg
devrenin pcb çizimi mevcut bende ama nasıl yollayacağımı bulamadım yardım ederseniz sevinirim ayrıca devrenin tasarımcısı ADNAN COŞKUN hocama teşekkürler

Mesaj yazarken alt kısımda dosya ekle ikonu olacak yada upload sitelerinden birine yükle foruma link ver yeterli olur

devre güzel çalışıyor amas trimpottan hassas ayar yaptığımda voltaj 9v geçmiyor bende onu normal pot yaptım voltajı öyle ayarlıyorum akım sınırı aştığında led yanması güzel max 5a aldım teşekkürler

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: M.y
Geri
Yukarı