Forum konuları

»Daha yeni konular
Forum »Laboratuvar Güç Kaynağı Oluşturma
Diğer Popüler Laboratuvar Beslenme Konuları:
- SMPS Laboratuvar Beslenmesi
- Laboratuvar Beslenme Onarımı
Fazla sonuçlar: tamam   106/762
(#) Doncso tepkisi ToXeN katkısı ( ») Cevap • 9 Ara 2008 /
 
Arkadaşım, hoparlörlere katılıyorum, bu daha küçük bir güç kaynağı için geçerli, ancak 317+ güç transistörünün sesini daha iyi hale getiren, özellikle "laboratuvar" şeylerinden çok fazla beklemeyin.
Çıkış gürültüsü hakkında konuşmamak daha iyidir (şemaya bakın). Bence iğrenç olabilir.
Aksi takdirde, ne kadar transformatör kullanıyorsunuz ve voltajın düşmesine neden olan yük nedir ve voltaj ne kadar düştü? Aksi takdirde size 4A olan 0-50V bir anahtar göstereceğim, ancak +1 matkap ile 5A'ya kadar sorunsuzca itebilirsiniz.
Bunlar önemli şeyler.
(#) ToXeN adlı kişinin Doncso adlı kullanıcının yorumu (») Cevap • 9 Ara 2008 /
 
Şimdi ne tür testler yaptığımı bilmiyorum, bugün değildi (sadece iyileştirilip iyileştirilemeyeceğini görmek için bakıyordum ama bu daha iyi) ama voltajı sürdüğünü bildiğim değerleri beğenmedim. Transformatör 30Vos ve 5A dışında marş var ama artık normal çalışma değil, 4A oynuyor (yıkılmış cihaz tam VA var diyemem ama 3 çıkış 60V zayıf [0.5A] ve iki farklı voltajlar ama aynı akım çıkışı na bunu seri olarak bağladım ve yaklaşık 30V oldu) Bu anahtarlama 4A için yeterince ilginç olacaktı ama benim için akımı ayarlamak en önemli şey. Şimdiden teşekkürler.
-ToXeN-
(#) Doncso tepkisi ToXeN katkısı ( ») Cevap • 9 Ara 2008 /
 
(#) ToXeN adlı kişinin Doncso adlı kullanıcının yorumu (») Cevap • 9 Ara 2008 /
 
Beğendim, teşekkür ederim, bitiş kapmaklarımı inşa edebilirim, puanlar var.
-ToXeN-
(#) Attila86 tepki ToXeN katkısı ( ») Cevap • 9 Ara 2008 /
 
Hoş geldiniz.!

Alıntı:
"Daha ciddi güç kaynağını sevmiyorum, akım sınırını aşarsanız çıkışı kapatırsınız"



Hangi laboratuvar güç kaynağı bunu yapıyor? Speciel, benzer bir tasarıma rastladığımı söylüyorum, ancak çoğu laboratuvar beslemesi bunu yapmıyor, ancak maksimum akım setinden daha fazlasına izin vermiyor. Yani sınırlandırıyorsunuz, açma ya da başka bir şey değil.
(#) Norberto tepki Attila86 katkısı ( ») Cevap • 10 Ara 2008 /
 
Bence refrakter özellikli güç kaynaklarını düşünüyordu. Onları tanımalısın.
(#) bgsf tepkisi Attila86 katkısı ( ») Cevap • 10 Ara 2008 /
 
bu güç kaynağının eğilme özelliği vardır!
akım limiti açıldığında voltaj düşer.
(#) bgsf tepkisi bgsf katkısı ( ») Cevap • 10 Ara 2008 /
 
Sadece bağlantı şemasını koymadım! Maalesef
Transformatör 230 / 24V, K1 akım limitini 100mA-1A maksimum çıkış akımı akım değerleriyle değiştirir. diğer akımları ayarlamak için diğer akımlar kullanılabilir. daha
fazlası: Link'te daha fazlası

táp01.jpg
    
(#) Imi65 tepkisi bgsf katkısı ( ») Cevap • 10 Ara 2008 /
 
[/ quote] Bu güç kaynağının eğilme özelliği var! akım limiti açıldığında voltaj düşer. [/ quote]
Zıplayan özellikler demek değildir.
Bir düşünün. Akım sınırının açılması, yükün verilen voltajdaki akımın izin verilen voltajı aşacağı kadar düşük olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, güç kaynağının kendisi kendi korumasında "bozulur", yani çok daha küçük bir akım için "kendini ayarlar", böylece çıkış voltajı da düşük bir değere ayarlanır. Aşırı yükü ortadan kaldırdığınızda (veya daha doğrusu kapattığınızda), voltaj orijinal değerine geri döner. Bu öncelikle dağıtımı etkili bir şekilde azaltmak için tasarlanmıştır ve yarı iletken kiti olan eski Ge güç kaynağı ünitelerinin bir özelliğidir. Bunun "kaba" versiyonu, güç kapatıldığında, yani çıkış gücü kaldırıldığında ve Sıfırla düğmesiyle yeniden başlatılabildiği zamandır. Bu modlar daha az kullanılır, çünkü kullanımı daha zordur.
723 ile üretilen anahtarlar devre kesiciler olarak adlandırılır. Dikdörtgen güç kaynakları grubuna aittirler. Burada da ayarlanan akımı aşmak bir voltaj düşüşüne neden olur, çünkü güç kaynağı yük direncinin değerini "artan iç direnç" ile değiştirir, bu çıkışta düşen voltaj "eksik" tir.
(#) Imi65 tepkisi Attila86 katkısı ( ») Cevap • 10 Ara 2008 /
 
Yapıp yapamayacağınız önemli değil. Resimde gösterilen 0-30V-0-10A güç kaynağı kapatılabilir veya jeneratör moduna geçirilebilir.

TR9120.jpg
    
(#) bgsf tepkisi Imi65 katkısı ( ») Cevap • 11 Ara 2008 /
 
ondan hemen sonrasın!
Buna ek olarak, güç kaynağım çok iyi ve otomatik şarj cihazından daha fazla bakım gerektirmesine rağmen bazı pil şarjı için kullandığım bir jeneratör olarak çalışıyor.
(#) Bgsf tarafından yapılan yorum Cevap • 11 Ara 2008 /
 
ne tür bir beslenme olabilir? yorumlarınızı bekliyoruz! Düğmelerin çıkış voltajını ayarlamak için kullanılabileceğini fark ettim, ancak İngilizce bilgim minimum. kim yardım edebilir ve eğer yapabilirse.
(#) bgsf tepkisi bgsf katkısı ( ») Cevap • 11 Ara 2008 /
 
ama ben aptalım! ben zaten anladım! stabcube'un ayak dirençlerini bir artışla kısaltın! 15 adım gel! aptal soru için üzgünüm, ben sadece başka bir yarım dakika boyunca filme olmalıydı:
(#) Frankye válasza bgsf hozzászólására (») Válasz • Dec 11, 2008 /
 
Semmi baj, lényeg, hogy rájöttél.
(#) rigidus hozzászólása Válasz • Dec 13, 2008 /
 
Sziasztok,

Mar regi vagyam volt, hogy tapot csereljek vagy magam epitsek egy komolyabbat mert a magasfeszultsegu projektekkel allandoan kinlodas volt. Nemreg megadta magat a Kingshill tapom es elhataroztam, hogy epitek egy 1kW-nal nagyobb tapot az alabbi oldal aljan szereplo rajzbol elindulva. Elkepzelesem szerint termeszetesen a kimeno feszultseget es aramerosseget illetoen is masok lesznek a kovetelmenyek: 0-1kV (vagy tobb) 1A mellett es alacsonyabb feszultsegeknel termeszetesen magasabb. A lenyeg, hogy a leheto legjobban ki lehessen hasznalni a rendelkezesre allo teljesitmenyt. A kijelzes digitalis lesz grafikus LCD kijelzovel (ez egyedul is menni fog).

A kerdesem pedig az volna, hogy hogyan modositsam a rajzon szereplo kapcsolast? Egyelore a tolto es kapcsolo aramkorokre koncentralnek, de kesobb a transzformator(ok) tekercseleshez is a segitsegeteket kernem majd.

1. Mekkora kondenzatort valasszak a tolto aramkorhoz?
2. Kapcsolo MOSFET-nek van negy parhuzamosithato IRFP460-om ill. negy HGTG18N120BND-em. Ezek kozul melyik lenne az esszerubb megoldas?
3. A TR2-t 50V-os csapolasokkal szeretnem megoldani. Ide hasznalhatok majd mikrofem toroidot ha majd odaertem az epiessel? Ez most nem surgos, de van egy 52x32x15-es gyurum, ezt megfelel? (mert ha nem akkor rendelnem kell amire addig varhatok mig a tobbit epitem)

Egyelore ennyi volna, a tobbit majd kesobb.

Koszonom elore is a segitseget.

Rigidus
(#) edison14 hozzászólása Válasz • Dec 21, 2008 /
 
van egy 41,7V-os és 1A -es nyomdatápom.
valahogy lehetne ebből készíteni egy labortápot melynek van panelmérője??

Előre is köszönöm a segítséget
(#) Skori válasza rigidus hozzászólására (») Válasz • Dec 21, 2008 /
 
Az a kapcsolás több okból is korlátozott teljesítményű (nem csak a felhasznált fetek miatt), 1kW-hoz eléggé át kellene alakítani.
Ekkora teljesítményre az IR21531-re épűlő változat célszerűbb lenne.
A trafót nem lesz egyszerű megcsinálni, mert 1kV környékén már a tekercselés kapacitásai is sokat számítanak. A megcsapolások még tovább nehezítik a dolgot.
Lehet, hogy több trafót kellene készíteni, ezeken külön-külön egyenirányítani párféle feszültséget, amelyeket később tetszés szerinti kombinációban lehetne sorbakötni. Így többek között kevesebb megcsapolással megoldható lenne.
Pl. 2x50V , és 2x100V az egyik trafón és 2x400V a másikon.
(#) Novak válasza edison14 hozzászólására (») Válasz • Dec 21, 2008 /
 
Én tegnap építettem meg EZT a kapcsolást. Nagyon szuper kis tápegység, sokkal jobb mint a szokásos, analóg társai, ahol potival kell tekergetni a kimenő feszültséget és áramkorlátot. Ennél a változatnál mindez digitálisan történik, nyomógombokkal lehet a feszt/áramkorlátot beállítani. Ráadásul egy 2X16-os LCD-n egyszerre látható a valós kimeneti feszültség/áramerősség és a beállított kimenő fesz/áramkorlát értéke. Szerintem nagyon praktikus megoldás.
Kicsit félve kezdtem neki, mert ez volt az első AVRes áramköröm, de első bekapcsolásra működött.
(#) Doncso válasza Novak hozzászólására (») Válasz • Dec 21, 2008 /
 
És ha jól látom még pc-vel is lehet vezérelni? Képet, képet!!
(#) Novak válasza Doncso hozzászólására (») Válasz • Dec 21, 2008 /
 
Nah, a kedvedért elővettem a fényképezőgépet, és csináltam róla gyorsan pár képet. Az első képen van maga az áramkör. Mivel -mint azt említettem- ez volt az első AVRes áramköröm, így nagyon nem bíztam a sikerben, és csak ilyen előre kifúrt nyákon dobtam össze a kapcsolást (most gondolkodom rajta, hogy megcsináljam-e újra rendes nyákon, a nyákterv már készen van... csak elszántság kéne). A második képen a kijelző, és a kezelő nyomógombok vannak. Az LCD felső sorában bal oldalt a kimeneten mérhető feszültség látható, mellette pedig a gombokkal beállított érték. Legszélén, jobbra pedig a nyilacska azt jelzi, hogy fesz.generátoros üzemben van a táp. Az alsó sorban balra a kimenő áram (nem kötöttem rá semmit => a képen 0,00 A), és a beállított áramkorlát olvasható. Ha a fogyasztó több áramot kívánna, mint a beállított max. akkor a táp átvált áramgenerátoros üzemmódba => a nyilacska is átkerül az alsó sorba, jelezvén a módosult felállást.
Az utolsó képen pedig a nyák egy része látható a forrasztási oldalon (A kimeneti áramfigyelő ellenállások kivételével mindegyik ellenállás SMD).
A dobozolás még hátravan, ha minden jól megy akkor az is elkészül a napokban.
Jah, és említetted a PC oldali szabályozást... nem próbáltam, mert nem áll szándékomban PCről vezérelni. De gondolom működne szépen az is...
(#) Doncso válasza Novak hozzászólására (») Válasz • Dec 22, 2008 /
 
Nagyon jó lett a cucc, egy észrevételt engedj meg, írtad ,hogy megcsinálod rendes nyákra, csak annyit kérdeznék, hogy minek? Gondolj bele, rendesen működik? Igen! Kontakt hibás? Nem! Csúnya? Nem! Célnak megfelel? Naná!! Ha meg be lesz dobozolva akkor meg aztán pláne nem szenvednék vele, szerintem ez az a táp, amit egyszer bedobozolsz és többé sosem veszed le a tetejét , tényleg nem akarok bele szólni, de én biztos nem nyúlnék hozzá, ha már egyszer működik, akkor így ahogy van benyomnám egy dobozba és hadd menjen.
De jó lett nagyon, GRATI!!!
(#) Novak válasza Doncso hozzászólására (») Válasz • Dec 22, 2008 /
 
Könnyen lehet, hogy igazad van Sőt... az írásod nekem arra bőven elég volt, hogy meggyőzzön arról, hogy én tényleg lusta vagyok nekiállni nyákot készíteni, és újraforrasztani mindent.
Úgyhogy a táp marad a mostani formájában, a dobozolás pedig már tervben van
Üdv
(#) Doncso válasza Novak hozzászólására (») Válasz • Dec 22, 2008 /
 
Én csak magamból indultam ki, de örülök ,hogy ezzel nem vagyok egyedül .
Kíváncsian várom a képeket, biztos szuper lesz, remélem majd azt is megosztod!
(#) pittyu válasza Novak hozzászólására (») Válasz • Dec 22, 2008 /
 
Gratulálok jó kis cuccot hoztál össze. Én se csinálnák új design panelt , ha a másik jól müködik. Megkivántam a tápot ,csinálok egyet magamnak - úgyis elkél mégegy táp a régi mellé.Ehhez meg is van otthon minden. Van egy kérésem : linkeld be légyszives a beégetendő programot. ( ugyanis ez lessz az egyedüli buktatóm, a beégetés )
(#) Novak válasza pittyu hozzászólására (») Válasz • Dec 22, 2008 /
 
Látom senki sem szenvedne új nyákkal Akkor marad a mostani, de tényleg.
Megépítésnél arra figyelj, hogy a kimeneti áramfigyelő ellenállásokat lehetőleg úgy állítsd össze, mint ahogyan a rajzon van. Én annyiban tértem el tőle, hogy 2 db 5W-os/1 ohmos ellenállást köttem párhuzamosan, és így ugye 0,50 ohm lett az eredőm, a rajzon szereplő 0,55 ohm helyett. Ez annyiban érezhető, hogy egy kicsit alámér az árammérő (nem vészes, de ettől függetlenül én is cserélni fogom, mert egy ilyen jó kis táp azért legyen pontos).
A rajzot, és az AVR-be égetendő programot mellékeltem, ezek alapján már megépíthető.
Sok sikert! Esetleg ha megvagy vele, akkor szívesen látnék róla képeket.
(#) pittyu válasza Novak hozzászólására (») Válasz • Dec 22, 2008 /
 
Köszönöm . A rajzot már ki is nyomtattam, de ha kérhetnék még egy olyan fotót ,ami a panelod egész alját mutatná.. az alkatrészek elhelyezése miatt. Légyszi. köszi :pittyu( és még utólag eszembejutott kell e 1% ollenállás vagy jó a mezei bolti SMD )
(#) Sallala válasza webinas hozzászólására (») Válasz • Dec 22, 2008 /
 
Szia Webinas!
Lapozz vissza a fórumban, keresd meg a hozászólásaimat! Én is megépítettem azt a tápot, és a többiek készséges segítségével teljesen körüljártuk, hogy a kimeneti oldali feszültségek milyen gondokat okozhatnak és miként kell ellene védekezni.
A tanúlság: a kimeneti tranzisztor emitter és kollektorát át "vissza irányban" át kell hidalni egy diódával. Így ha feszt kacsolsz a kimenetre, akkor az feltölti a tápegységed pufferkondiját, és mindjárt olyan a helyzet, minta a táp be lenne kapcsolva.
A kimeneti soros diódát nem ajánlom, a kimeneti áramtól függ a rajta eső feszültség, úgy nem lehet beállítani a töltőfeszt.

(Hogy mi lehet a hiba, a fent hivatkozott fejtegetésekből kiderülhet, sajnos az IC bemenetek is sérülhettek.)
(#) edison14 hozzászólása Válasz • Dec 23, 2008 /
 
Én is nekifogok a tápnak mivel nagyon megtetszett.
Volna pár kérdésem:
milyen transzformátor kell ehhez a táphoz??
az ic-t milyen progival lehet égetni
és a BD245B-s tranzisztort lehet más tranzisztorral helyettesíteni??

a válaszokat előre is köszönöm
(#) Doncso válasza edison14 hozzászólására (») Válasz • Dec 23, 2008 /
 
Szerintem a 245-helyett használhatsz BD249-et, 2N3055-öt, TIP 2955-öt. Stb...
Trafó : 18V 2,5A ez a 22V-os verzióhoz, vagy 24V 2A- ez a 30V-os verzióhoz való.
Progit sajnos nem tudom, pic-es vagyok AVR-hez nem értek
(#) edison14 hozzászólása Válasz • Dec 23, 2008 /
 
valaki tudna a 30V-os verzióhoz kapcsolási rajzot??
Következő: »»   106 / 762
Figyelő
Nincs olvasatlan téma!
Hirdetés
K�rlek v�rj...
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu

Orijinal metin