Taplin ve Satech Hakkında Detaylı Bilgiler

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Taplin ve Satechlerle ilgili kafanızın karıştığını varsayıyorum çünkü benim kafam zaman zaman karışmakta öncelikle cihazlardan bahsederken insanların konulara fransız kalmaması için kullandığımız cümlelerin anlamını buradan yazmak istedim ki hepimiz tekrar tekrar yazmayalım hız kazanalım ve bilgilerimizi arttıralım...

--------------------------------------------------------------------------
Metaware : Taplinin 8100FTA 8800CI 9900XCI ve SKYWALKER ve Satech in 2100FTA 3100CI 4100XCI 5100SKYCI Modellerinin Boardlarını tasarlayan firmadır.
Metaware Yazılımı : Metaware Cihazlara uyan Yazılımlara verilen isimdir.
Dreamsoft : Metaware Tabanlı cihazlar için yazılan başka bir yazılıma verilen isimdir.
-------------------------------------------------------------------------
Final Yazılımı : Metaware menşeli cihazlar için verilen orjinal yazılımdır.
-------------------------------------------------------------------------
Master şifreler : unutulan şifreler için 1004 cihazın menüsünde kod düzenleme yoksa key girişi menüye basıldıktan sonra 9713 yazılmasıdır.
Key Resetlemek
(Metaware Yazılımı için): Menü ye basılır en altta kod düzenleme varsa o seçilir yoksa kumandadan 9713 tuşlanır keyler ekrana dökülecektir. kumandadan yeşil tuşa basılır. bu tuş ekledir. tüm değerler 0 (sıfır) olarak girilir. ok seçildikten sonra key düzenleme bölümü kapanacaktır. cihazınızı kapatıp açtığınızda keyler resetlenmiş olacaktır.
( Dreamsoft Yazılımı için ): Menüye basılır çıkan ekrandaaltta kod düzenleme varsa o seçilir yoksa kumandadan 9713 tuşlanır. EMU Değeri Hayır ise evet yapılır bir altta Viaccess vardır. onu sağ ve sol yön tulşarıyla nagravision olacak şekilde değiştirin. Nagravision un altındaki iki pencereyide EVET yapın. key düzenlemeyi seçin kırmızı tuş resettir.bastığınızda eminmisiniz diye soracaktır evet dediğinizde keyleriniz resetlenmiş olacaktır.

Geri
Yukarı