Acemiyim galiba kazıklanıyorum..

efocann

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Üstadlar ben bu işi bilmiyorum ama öğrenmeye and içtim.
Goldmaster 9400 uydu alıcım var kanallar çekmiyor diye ORDU da bir elektronikçiye gittim ve 10-20 TL ye tam hatırlamıyorum kanalları yüklettim.
daha doğrusu yüklendi sandım ancak trt kanallarını açınca uydu cihazı kendini kapatıp açıyor.
kanal adı startv ama kanaldshop çıkıyor
gittim bilgisayar ile uydu aletini birbirine bağlamak için kablo aldım.
şimdi yapmam gerekenleri 5 yaşında çocuğun bile anlayacağı şekilde biri bana öğretebilir mi.
ister burdan isterse mail adresim efkansimsek@hotmail.com a bilgi verirseniz sevinirim.
Herkese bol güneşli günler..

bahsettiğin cıhazda anladığım kadarıyla tamircide kanalları normal çekipte evde çekmiyorsa bazı kanallarda resim kırılma yapıyorsa senin antenin ayarı iyi değildir. bu tür hatayı goldmaster 9400 uydu alıcıları cıhazın beslemesinde 8 v kondansatörleri kuruysada yapar değişmesi gerekir. Kanal ayarına gelince bu cıhazlarda eski tp yi silip yenisini eklemek zordur. en kolayı türksat ve hordbird uydyuyu silip yeni bir türksat uydu yazarak ekle türksatın kanal güncelleme tp frekansı 11844 V 02222 diğer güncelleme fırekansı 12015 H 27500 frekansını gir şebeke açık yap arama yap kanallar karşına gelir. kanal taşımak için ikişerli üçerli gurup olarak kanalları kanal taşımadan ilk sıraya getir.

Geri
Yukarı