8800cı taplin açılma hk

cngz55

Üye
Kayıtlı Üye
sayın arkadaşlarım cihaz açılırken on konumunda açılıyor ama beklemede kalıyor sonrada arka anahtarı en az 6-7 defa aç kapa yaptıktan sonra çalışır duruma geliyor.cihaza yapılan işlemler.flaş yenidan yazılıdı-reset atıldı-güncel yazılımlardan hepsi denendi-krıstal denendi-karttaki 2 adet tr kontrol edildi.ama cihaz ne hikmetse aynı hatayı devam ediyor.cihazı anahtardan kapanmadığı sürece sorun yok.anahtar veya eletrıkler gittiğinde sorun devam ediyor-6-7 kez aça kapa yaptıktan sonra sorun düzeliyor yardımlarınızı bekliyorum.taplin merkez servise sordum dediklerini yapptım ama sonuç alamadım.gönderin bakalım dediller bende acil olarak lazım olduğu için sizlerin fikirlerini almak istedim.

arkadaşım yazmış olduğunuz şeyler ilk yapılması gereken şeyler yapılmış zaten geri kalan sorun ön panelden cihaza gelen rest sorunundan kaynaklanabilir buna göre sorun ön panel olabilir arkadaşların vermiş olduğu bilgi doğru bilgidir kolay gelsin
sayın arkadaşlarım cihaz açılırken on konumunda açılıyor ama beklemede kalıyor sonrada arka anahtarı en az 6-7 defa aç kapa yaptıktan sonra çalışır duruma geliyor.cihaza yapılan işlemler.flaş yenidan yazılıdı-reset atıldı-güncel yazılımlardan hepsi denendi-krıstal denendi-karttaki 2 adet tr kontrol edildi.ama cihaz ne hikmetse aynı hatayı devam ediyor.cihazı anahtardan kapanmadığı sürece sorun yok.anahtar veya eletrıkler gittiğinde sorun devam ediyor-6-7 kez aça kapa yaptıktan sonra sorun düzeliyor yardımlarınızı bekliyorum.taplin merkez servise sordum dediklerini yapptım ama sonuç alamadım.gönderin bakalım dediller bende acil olarak lazım olduğu için sizlerin fikirlerini almak istedim.

bu tür arızalar genelde işlemciden kaynaklanır fakat ön panelden gelen veri kablolarından RESeT çıkısında sorun olabilir var önpanelin varsa bir dene fakat büyük ihtimal ile işlemciden kaynaklanır.Test ediniz sorun yaşarsanız genel bir kontrolden geçmesi için acelesi olsa bile merkez servise göndermeniz gerekebilir.

önpanel entegresinide denedim ozaman dediğiniz gibi işlemci geriye kalıyor müşterime sorum onay veririse merkez servise yollarım teşekkürler.

Geri
Yukarı